MİT Personel Alımı! Uzman Mühendis Emniyet Memuru Alımı

MİT Personel Alımı! Uzman Mühendis Emniyet Memuru Alımı

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı personel alımı 2022 başvuru ekranı üzerinden işlemler başladı. MİT personel alımı uzman, istihbarat, dil, mühendis ve emniyet memuru alımı şeklinde yapıyor. Bay ve Bayan adaylarda aranan şartlar neler olduğu yazımızda

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı personel alımı 2022 yılı başvuru ekranı açıldı. Adaylarda aranan ortak şartlar ve başvuru ekranı sunuldu. MİT personel alımı farklı branşlarda yapıyor. Dil, istihbarat, mühendis ve emniyet memuru alımı olarak yapacak. Her ilanın ayrı başvuru koşulları bulunuyor. Bay ve bayan adaylar bu ilana başvuru nasıl yapacağı paylaşıldı.

Emniyet memuru alımı ilanı detaylarını sizlere sunuyoruz. Diğer branşlar için haberin sonunda sunduğumuz link adresinden giriş yaparak incelemek gerekmektedir.

Bay Adaylarda Aranan Ortak Başvuru Şartları

Üniversitelerin örgün eğitim veren meslek yüksekokulu programlarının herhangi birinden ön lisans mezunu olmak şartıyla 26 yaşını doldurmamış olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır).

Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak şartıyla 29 yaşını doldurmamış olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır).

Tercihen askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak.

En az 1.75 m boya 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak.

Bayan Adaylarda Aranan Başvuru Şartları

29 yaşını doldurmamış olmak.

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)

En az 1.63 m boya ve 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak.

Tercihen savunma sporlarından herhangi biriyle aktif olarak ilgilenmiş olmak ve ilgili federasyona kayıtlı bulunmak.

Aşağıda belirtilen sağlık kriterlerine uygun olmak: Vücudun herhangi bir yerinde protez bulunmamak.

Herhangi bir görme (renk körlüğü, göz tembelliği, miyop, hipermetrop, astigmat vb.) veya işitme kusuru taşımamak.

Vücudun herhangi bir yerinde dövmeye veya ciltte eşkal belirleyici nitelikte şekil bozukluğuna (ameliyat izi, yara izi, yanık izi vb.) sahip olmamak.

Görevi yapmaya engel olabilecek psikolojik rahatsızlık veya uyuşturucu/uyarıcı madde kullanım öyküsü bulunmamak

Tercihen B sınıfı ehliyete sahip olmak.

Özgeçmiş formunda beyan edilen bilgilere göre, yukarıda belirtilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır. Bu durumun sonradan anlaşılması halinde, yürütülen adaylık işlemi varsa sonlandırılır.
Adaylar ayrıntılı sağlık kontrolüne tabi tutularak, gerekli sağlık şartlarını sağlayıp sağlamadıkları tespit edilmektedir.

Fiziksel gücün görevin yerine getirilmesinde büyük öneme sahip olması nedeniyle uygulamalı sınavlarla adayların bedeni yeterlikleri değerlendirilmektedir.

Kurum Notu: Başvurunuz Teşkilatın personel ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye alınmaktadır. Özgeçmiş formunu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği anlamına gelmemektedir. Başvuru sahipleriyle SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

Başvuru yapacaklar verilen https://www.mit.gov.tr/mks/index.html# link adresini kopyalayıp yeni adreste açarak 4 ilana başvuru yapabilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.