Milli Savunma Bakanlığı 15 Yeni Kamu Personeli Alacak

Milli Savunma Bakanlığı 15 Yeni Kamu Personeli Alacak

Milli Savunma Bakanlığı 20 Eylül 2023 tarihinde Resmi Gazete ilanı ile 15 yeni kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 2 öğrenim durumunda başvuru kabul edecek. Yazılı sınav Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı Yeni Kamu Personeli Alımı

20 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazete ilanına göre MSB personel alımı yapıyor. 15 kamu personel alımı için yazılı sınav uygulanacaktır. Yazılı sınavı Milli Savunma Üniversitesi İstanbul şehrinde gerçekleştirecektir. Alımı yapılacak kişiler Ankara şehrinde görev yapacak.

MSB Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar başvurular, 20 Eylül 2023 - 1 Ekim 2023 (23.59’a kadar) tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Genel Koşulları

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurt içi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarının; Hukuk, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, İktisat ve İşletme programlarının birinden mezun olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından her bir kadro unvanı için belirtilen ilgili KPSS 70 puan türlerinden taban puanı almış olmak.

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci gününde 35 yaşını doldurmamış olmak.

Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.

Müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı üzere: Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Aday Başvuru Formu, (https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden temin ederek bilgisayarda büyük harfle doldurulacak, yazıcı vasıtasıyla çıktısı alınarak son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf yapıştırılacak ve imzalı olarak teslim edilecektir.)

MSB başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.