Milli Saraylar KPSS İle 20 Personel Alımı Başvurusu

Milli Saraylar KPSS İle 20 Personel Alımı Başvurusu

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Genel İdare Hizmetleri Sınıfında çalıştırmak üzere 20 memur alımı duyurdu.

Milli Saraylar Uzman Yardımcısı kadrosuna sözlü sınav ile kamu personeli alımı yapılacak olup kadrolara ilişkin grup numarası, öğrenim dalı, sayısı, sözlü sınava çağrılacak aday sayısı ve KPSS puan türleri kılavuzda yayınlandı.

Milli Saraylar Personel alımında istenilen bölümler şunlardır;

Milli Saraylar İdaresinin yayınladığı kılavuzda dört yıllık lisans düzeyinde Hukuk Fakültesi 1 kişi,

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri 4 kişi,

İnşaat mühendisliği veya mimarlık bölümünden 3 kişi,

Restorasyon ve Konservasyon, Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kimya Mühendisliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden 2 kişi,

Müzecilik, Sanat Tarihi, Tarih, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Türk-İslam Arkeolojisi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, İletişim ve Türk Halkbilimi bölümlerinden 10 kişi olmak üzere toplamda KPSS ile 20 personel alımı gerçekleştirecek.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan şartları taşımak, kılavuzda belirtilen bölümlerin en az dört yıllık lisans mezunu olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak, Kamu Personel Seçme Sınavından belirtilen puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmaması gibi genel şartları bulunmaktadır.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar başvurularını 31 Ocak 2022 ile 14 Şubat 2022 tarihleri arasında E-Devlet Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı veya Kariyer Kapısı CBİKO üzerinden elektronik ortamda başvurularını yapacaklar. Posta yolu veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinde ve Kariyer Kapısı internet sitesinde ilan edilecektir. Sınavın adresi ve tarihi daha sonra duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.