Milli Saraylar 20 Kamu Personel ALIMI 14 Şubat Son Başvuru

Milli Saraylar 20 Kamu Personel ALIMI 14 Şubat Son Başvuru

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı İşe Alım Kariyer Kapısı üzerinden Genel İdare Hizmetleri Sınıfında çalıştırmak üzere 20 kamu personel alımı ilan etmişti. Başvurular için sona doğru yaklaşılıyor. Başvuru için son tarih 14 Şubat 2022.

Milli Saraylar İdaresi 20 kamu personel alımı için ilana çıkmıştı. Uzman Yardımcılığı kadrosuna personel alımı için başvuru şartları, Kpss puan türleri, kadrolar ve çağırılacak aday sayısı için başvuru kılavuzu yayınlanmıştı.

Başvuruları 14 Şubat 2022 tarihinde sona erecek.

Uzman Yardımcılığı Alımı İçin İstenilen Bölümler

Müzecilik, Sanat Tarihi, Tarih, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Türk-İslam Arkeolojisi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, İletişim ve Türk Halkbilimi bölümlerinden 10 olmak üzere toplamda 20 personel alımı gerçekleştirecek.

Dört yıllık lisans düzeyinde Hukuk Fakültesi 1,

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri 4,

İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümünden 3,

Restorasyon ve Konservasyon, Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kimya Mühendisliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden 2,,

Uzman Yardımcılığı Başvuru Şartları

Dört yıllık lisans düzeyinden istenilen fakülte veya bölümlerden mezun olmak,

01 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olup 01 Ocak 2022 yılı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak,

2021 ve 2022 yılında yapılan KPSS sınavından istenilen puan (KPSS P4, KPSS P9, P32, P33, KPSS P3) türlerinden en az 70 puan almış olmak,

Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmaması gerekmektedir.

Uzman Yardımcısı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuruda bulunacak adaylar 31 Aralık 2021 ile 14 Şubat 2022 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Adaylar E-Devlet üzerinden Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden elektronik ortamda yapılacaktır. Posta yolu veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayarak kabul edilmeyecektir.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinde ve Kariyer Kapısı internet sitesinden sınava katılmaya hak kazanan adayları ilan edilecektir. Sözlü sınavın adresi ve tarihi daha sonra duyurulacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.