MFİB 2023 Ekim 35 Bin TL Maaşla Kamu Memur Alımı

MFİB 2023 Ekim 35 Bin TL Maaşla Kamu Memur Alımı

Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB), resmi internet sitesi aracılığı ile yayımlamış olan yeni ilana göre 2023 Ekim ayı ortalama 35 bin TL maaşla kamu memur alımı yapacağını açıkladı. İlana başvurular başlamış olup iki farklı grupta yapılacak ...

Kamu Memur Alımı İş İlanları

Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamu memur alımı yapacağını açıkladı. 2023 veya 2023 KPSS puanı ile yapılacak olan alım ilan için işe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan sınav sonucuna göre belirlenecektir. İkamet şartı olmadan Türkiye'den alınacak olan başvurular başlamış olup sürece dair detayları kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak haberimizde verdik.

Memur Alımı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, birinci grup bünyesine alınacak olan personel alım ilanına başvuru yapmak isteyen adayların; lisans düzeyinde bilgisayar ve öğretim teknolojileri ve eğitimi bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

İkinci grup kapsamında başvuru yapacak olan adayların ise 4 yıllık lisans mezunu olması istenmektedir. Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik ve İstatistik bölüm mezunlarından alım yapılacaktır.

KPSS Şartı Var

2022 yılında veya 2023 yıllarında yapılmış olan KPSS sınavından birinci gruba başvuru yapacak olan adayların P – 10, ikinci gruba başvuru yapacak olan adayların ise P – 3 veya P –12 puan türünde, en az 80 taban puan şartını karşılıyor olması gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Söz konusu kurum tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar başlamıştır. Adaylar için son başvuru tarihinin 27 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır. Başvurular https://www.turkiye.gov.tr/mfvb-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresi aracılığıyla çevrim içi alınacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.