Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuruları 22 Ağustos Son

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuruları 22 Ağustos Son

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Başvuruda bulunacaklar için son başvurular 22 Ağustos. Kimler MGM alımlarına başvuru yapabilir. Başvuru şartları neler.

Kamu personel alımları kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Başvuruları kabul etmeye başlandı. Nasıl ve hangi şartlarda başvuru yapılacağını adaylara sunduk.

Paylaşılan ilanda alınacak kamu personelinin sayısı ve unvanı olarak 3 kişi alınacağı açıklandı.

İlana göre yapılacak iller olarak 1 adet Gaziantep, 1 adet Muş, 1 adet Rize olmak üzere toplam 3 şehir alım yapıyor.

Başvuru Şartları;

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşlarından emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olmak, meteoroloji mühendisliği lisans programından mezun olması gerekiyor. 2020 yılı KPSS P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak, Adayların çalışmaya engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. Erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesindeki belirtilen şartları taşıma şartları aranmaktadır.

Başvuru Tarihi Şekli

Başvurular 13 Ağustos 2021 tarihinde itibaren alınmaya başlamış olup en geç müracaat tarihler ise kurum tarafından yapılan açıklamada 22 Ağustos 2021 tarihinde bitmiş olacaktır. Başvurular e-Devlet üzerinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu işe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresleri üzerinden yapılacaktır.

Mühendis alımı içim başvuru yapacak adaylar için başvurular belirtilen tarihler arasında sadece online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.