Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS 50 Puanla Personel Alımı 22 Ağustos

Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS 50 Puanla Personel Alımı 22 Ağustos

Meteoroloji genel müdürlüğü KPSS 50 puanla personel alımı yapıyor. İlana başvuru yapacaklar 22 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar yapılması istenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS 50 puanla personel alımı yapıyor. İlana göre 1 Gaziantep, 1 Muş ve 1 Rize olmak üzere toplam 3 personel alımı yapıyor.

Başvuru Şartları

Herhangi bir kurum ve kuruluştan emeklilik yaşlılık maaşı almıyor olmak, 2020 YILI KPSS P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak. Adaylar 3 birim tercihi yapabileceklerdir şartı aranıyor.

Başvuruda bulunacak erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. Meteoroloji Mühendisliği programından mezun olmak şartı da aranmaktadır.

Son olarak pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Gereken Belgeler

KPSS sonuç belgesi, askerlik durum belgesi, adayların görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair belge, denklik belgesi, mezuniyet belgesi ve nüfus cüzdanı, sicil kaydı istenmektedir.

Başvuru Şekli ve tarihi

Gereken belgelere sahip ve gereken şartları taşıyan adaylar başvurularını 22 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar e-devlet üzerinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir.

Posta ve başka şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle puanlarına ve tercih sıralarına göre yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.