Meteoroloji 100 Devlet Memur Alımı Başvurusu 2 Kasım Son

Meteoroloji 100 Devlet Memur Alımı Başvurusu 2 Kasım Son

Meteoroloji Müdürlüğü bünyesine 100 devlet memur alımında tercihler alınıyor. Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi başkanlığı üzerinden başvurular hala devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesine 100 devlet memur alımı için tercihler 27 Ekim 2021 tarihinde başladı ve 02 Kasımda ÖSYM tercih işlemleri sona eriyor.

Yapılan açıklama ile alınacak kamu personelleri Meteoroloji Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında bulunan hizmet birimlerinde çalıştırılacaklar. 89 kişi Mühendis, 11 Büro Personeli alımında seçilecek kişiler KPSS puan sıralamaları esas alınarak doğrudan merkezi yerleştirme işlemlerine tabi tutulacaklar.

2021 yılı Meteoroloji personel alımında adayların yerleştirme işlemlerinde 2020 yılında düzenlenen KPSS lisans puanları dikkate alınacak ve KPSS P3 puanları değerlendirmeye alınacak, P3 puanı 50 puan ve altında olan kişiler Meteoroloji kamu personeli alımına başvuru yapamayacaklar.

Okuldan Yeni Mezun Olanlar Dikkatli Olun

Atamalarda yapılacak tercihlerin geçerli olması için tercih işlemlerinin ÖSYM ye girildiği tarih itibariyle adayların ilgili bölümlerden mezun olmuş olması gibi bir durum var. Yapılan açıklamada tercihlerin ÖSYM sistemine girildiği gün mezun pozisyonunda olmayan kamu personeli adaylarının yerleştirmeleri gerçekleşse bile atamaları olmayacak.

meteoroloji-personel-alimi.jpg

Meteoroloji 2021 Yılı İl İl Personel Alım Sayıları

Meteoroloji son yayınlanan kılavuz ile merkez teşkilatında yani Ankara da çalıştırılmak üzere 5 Büro Memuru, 5 Mühendis toplam 10 kişi,
Adana ya 6 Mühendis, Ağrı iline 1 Mühendis,  Amasya iline 1 Mühendis,  Ardahan 1 Mühendis, Artvin merkez 1 Mühendis, Artvin Hopa 1 Mühendis, Aydın iline 2 Mühendis, Batman iline 4 Mühendis, Bayburt 1 Mühendis, Diyarbakır iline 5 mühendis, Elazığ iline 2 Mühendis, Erzincan iline 3 mühendis, Erzurum iş ilanı ile 5 Mühendis, Eskişehir 1 Mühendis, Gaziantep 1, Hakkari 3, Iğdır 8 mühendis, 2 büro personeli, Kahramanmaraş 1 Büro Görevlisi, 1 Mühendis, Kars 1 Mühendis, Kastamonu 1 Mühendis, Kilis 2 Mühendis, Konya 1, Malatya 1, Mardin 2 Mühendis, Muş 1 mühendis, Rize 1 Büro Memuru, 6 Mühendis, Siirt 1, Şırnak 4 mühendis, Trabzon 2 Büro Memuru, 4 Mühendis, Van iline 9 mühendis alınacak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Şartları taşıyan adayların “ais.osym.gov.tr” adresi üzerinden 02 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum