Kültür ve Turizm Bakanlığı 235 Kamu Personel Alımı Online Başvuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı 235 Kamu Personel Alımı Online Başvuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 235 kamu personel alımı yapacağını açıkladı. Personel alımları için adayların en az lise diplomasına sahip olmaları gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı İş İlanları

Kültür ve Turizm Bakanlığı bir güncel ilanda bulundu. Bakanlık Harita Teknikeri, Şehir Planlayıcısı, Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri, Müze Araştırmacısı, Mimar, Elektrik Elektronik Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Arkeolog, Harita Mühendisi, Kütüphaneci, Elektrik Elektronik Teknisyeni, Mobilya ve İç Mekân Teknisyeni, Elektrik Elektronik Teknikeri olmak üzere birçok farklı kadroda alım yapacağını duyurdu. Adaylar KPSS puan sıralamasına göre işe alınacaklardır. İlana dair detaylar haberde.

İşe Alım Şu Şekilde Gerçekleşecektir:

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar; pozisyon unvanı için mesleki bilgi düzeyine sahip olmak kaydıyla 50 puan, özgüven, inandırıcılık ve ikna kabiliyetine sahip olmak 10 puan, özetleme ve kavrama yeteneğine sahip olmak 10 puan, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerin mesleğe uygun bulunmak 10 puan, genel kültür ve genel yetenek sahibi olmak 10 puan, teknolojik ve bilimsel gelişmelere açık olmak 10 puan olarak belirlenen puan kriterleri sonucunda buradan aldıkları puanlar giriş sınavı başarı notu teşkil edilecektir.

Adayların sözlü sınavdan geçer olmaları için üyelerin ve komisyon başkanı tarafından 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının minimum 70 olması şarttır. Sözlü sınavı başarı notu eşit olan adaylardan KPSS puanı yüksek olan adaylar tercih edilecektir.

Bu sözlü sınavın saati, tarihi ve yeri www.ktb.gov.tr internet adresinden https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden daha sonra ilan edilecektir.

Kamu Personeli Alımı İş İlanı Başvuru Şekli ve Tarihi

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak olan personel alım başvuruları 24 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvuruları e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı- Kariyer Kapısı- İşe Alım İşlemlerinin yapılması ya da online olarak başvuruda bulunmak isteyen adaylar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresine yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.