KOSGEB Personel Alımı Şartları Neler? KOBİ Uzmanı Nasıl Olunur?

KOSGEB Personel Alımı Şartları Neler? KOBİ Uzmanı Nasıl Olunur?

KOSGEB personel alımı koşulları açıklandı. KOBİ uzman yardımcısı olarak alınacak kişilerden bazı kriterleri yerine getirmesi isteniyor. Başvuru için adaylarda aranan özel şartları neler?

KOSGEB kamu personeli alımı için yeni dönemde benzer pozisyonlarda alım olacağı tahmin ediliyor. KOBİ uzman yardımcılığı ve olası yeni bölümlere uygunluk için güncel tablo ve kılavuzların takip edilmesi önem kazanmaktadır. Anlık olarak sunduğumuz güncel ilanları takip etmeniz gerekiyor.

KOSGEB Kamu Personel Alımı Formu

KOSGEB kamu personeli duyuruları kapsamında Resmi Gazete açıklamalarının ardından belirlenen süre dikkate alınmaktadır. Adayların başvurusunda istenen şartlar, form bilgileri ve diğer koşullarla bütünlük göstermelidir.

Kurum bünyesinde yapılacak alımlarda form bilgilerinin tamamı doğru güncel olarak doldurulmalıdır. kosgeb.gov.tr/ adresi üzerinden eğitimler, destekler, duyurular ve form bilgilerine ulaşılabilmektedir. KOBİ uzman yardımcısı sayıları güncel açıklamalarla netleşecektir. Bölümlere göre istenen mezuniyet ve kamu personeli başvuru koşulları değişebilmektedir.

KOSGEB Sözleşmeli Personel Alımı Şartları

Sözlü ve yazılı yapılacak olan sınavlarda alım yapılmaktadır. KOSGEB sözleşmeli personel alımında taşra biriminde görevlendirme yapılmaktadır. Başvurularda elektronik ortamdan e devlet şifresiyle de işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

• Adayların başvuru saat ve gününü geçirmemeleri gerekmektedir. Net bir bilgi verilmemesi halinde Resmi Gazete’de ilan ardından 15 gün süresi dikkate alınmalıdır.

• Adayların güncel cep telefonu bilgileri ve mail adresleri e devlet üzerinden onaylanmış olmalıdır.

• T.C vatandaşlık kimliğine sahip olmak, çeşitli nedenlerle kamu hakkından mahrum bulunmamak.

• Tercih yapabilecek durumda olmak, 18 yaşını bitirmiş ve 35 yaşından gün almamış olmak (Sınav senesinin ilk ay ve günü dikkate alınmaktadır).

• Dört senelik fakültelerden mimarlık, mühendislik ve belirtilen diğer bölümlerini bitirmiş olmak.

• KPSS taban puanı olarak 70 ve daha fazlasını almış olmak, puan türüne yönelik başvuru koşullarına uygunluk.

• Netleşen kamu personeli alımı için görev tanımı kapsamında istenen diğer koşullara uygunluk gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.