Konya Karapınar Belediyesi KPSS 65 Puanla Kamu Personeli Alımı

Konya Karapınar Belediyesi KPSS 65 Puanla Kamu Personeli Alımı

Kamu personeli alımı ilanına başvurular ağustos ayı içerisinde alınıyor. Konya Karapınar Belediyesi kamu personeli alımına kimler nasıl başvuru yapabileceği detaylarını sizlere sunduk.

Belediye Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Karapınar Belediyesi ilk defa atanmak üzere KPSS P93 puan türünden en az 65 puanla kamu personeli alımı yapıyor. Belediye başvuruları almaya başlayacak.

Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması ve süreleri geçmiş olsa bile devlet güvenliğine karşı suç işlememiş olmak. Erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir. Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almak daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik nedeni ile çıkartılmamış olması gerekiyor. En az D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve harita ön lisans programlarından mezun olması gerekmektedir.

Gereken belgeler

Nüfus cüzdanı, diploma veya mezuniyet belgesi ve yabancı okul mezunları için denklik belgesi istenmektedir. KPSS sonuç belgesi, adayların görevini devamlı yapmasına engel bir durumu bulunmadığına dair belge, son 6 ayda çekilmiş vesikalık fotoğraf ve sürücü belgesi istenmektedir.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Gereken şartlara ve belgelere sahip adaylar başvurularını 23 Ağustos 2021 ile 25 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular Hankapı Mah. İnönü Cad. No: 26 Karapınar/Konya adresine gidilip veya posta yoluyla yapılacaktır. Adaylar karapinar.bel.tr adresinden yapabileceklerdir. Eksik belge ve uygun olmadığı halde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.