Konya Büyükşehir Belediyesi 200 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi 200 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde Resmî Gazete aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre 200 itfaiye eri alımı yapılacağı açıklanmıştı. Kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte müracaatların ise 25 Eylül 2023'de başlıyor.

Resmî Gazete İş İlanları

Konya Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı bölüm mezunlarından olmak kaydı ile 200 itfaiye eri alımı yapacağını duyurmuştu. Diğer belediye ilanlarından farklı olarak bu ilan için ikamet şartının aranmadığı belirtildi. Bu neden ile aşağıda verilmiş olan şartları sağlayan adaylardan müracaatlar ikamet şartı bakılmaksızın değerlendirilme sürecine tabi tutulacaktır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın genel şartları sunuldu.

GİH hizmet sınıfında yapılacak olan alım ilana göre istihdam 8. derece de kadro da gerçekleşecektir. Aynı zamanda kadın ve erkek adaylardan da başvurular kabul edilecektir.

KPSS Puan Şartı

KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan bu alım ilanına göre 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmanız gerekmektedir. Alımlar yalnızca önlisans mezunlarından yapılacaktır. Bu neden ile P - 93 puan türünde 55 taban puanını almış olmanız istenmektedir. En yüksek puandan en düşük puana göre sıralama yapılacak olup, adaylar mülakat sürecine katılacak ve mülakat sınavında da istenilen başarıyı sağlayan adayların işe alım süreçleri başlayacaktır.

İtfaiye Memuru Alımı Başvuru Kriterleri

100 kişi: İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans,

84 kişi: İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik meslek yüksek okulu,

12 kişi: İlk ve Acil Yardım bölümü önlisans,

4 kişi ise: Önlisans Sualtı, Su Altı Teknolojisi / Sualtı Teknolojisi bölüm mezunlarından alınacaktır.

Ehliyet Şartı Var

Adaylardan B sınıfı ehliyetin yanı sıra aktif olarak araç kullanmaları istenmektedir. Yalnızca 100 kişi olan kadro için C sınıfı sürücü belgesi istendiği belirtilmiştir.

İtfaiye Eri Alımı İlanı Başvuru Süreci ve Şekli

Konya iş ilanları kategorisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar 25 Eylül 2023 tarih itibariyle başlayıp, 29 Eylül 2023 tarih itibari ile sona erecektir. Başvurular Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Konevi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA adresine mesai saatleri içerisinde şahsen yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.