Karayolları 102 Sözleşmeli Personel Alımı (Kamu İşçi Alımı) Başladı

Karayolları 102 Sözleşmeli Personel Alımı (Kamu İşçi Alımı) Başladı

KGM 102 kamu işçi alımı başladı. Geçtiğimiz günlerde Karayolları müdürlüğü sözleşmeli personel alımı açıkladı. Gerekli kriterlere uyuyorsanız siz de bu haber metnini de dikkate alarak başvuru yapabilirsiniz.

Karayolları Genel Müdürlüğü 102 kamu işçi alımı yapıyor.

Bu duyuru kapsamında 4b fırkasına bağlı olarak 102 tane sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilana bağlı kriterlere bakarak eğer uyum sağlıyorsanız siz de ilana başvuru yapabilirsiniz. Başvuruların şahsi ve posta yolları ile yapılmayacağı da kesin bir şekilde belirtildi. Başvuru yapmak için e devlet kapısından müracaat etmeniz bir şart olarak belirlendi. Başvuru yapan adayların KPSS puanlarının dikkate alınacağı belirtildi. Karayolları personel alımı için siz de bu pozisyona uygun olduğunuzu düşünüyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Güncel ilanları takip edebilirsiniz.

KGM Pozisyona Ait Genel Bilgilendirmeleri

102 personel kapsamına bağlı olarak birçok farklı pozisyon açıklandı. Bu pozisyonları iyice araştırarak kendinize uygun pozisyon için başvuru yapabilirisiniz.

Sözleşmeli personel çalıştırma esaslarına bağlı kalınacağı ve bu noktada açıklanan kriterlerin de sağlanması gerektiği resmi olarak ilan edildi.

Adaylar öğrenim görmüş oldukları düzeyden başvuru yapabilecekler.

Ön lisans ve lisans düzeyinde adayların KPSSP93 ve KPSSP3 puan türleri dikkate alınacak ve buna göre değerlendirme yapılacak.

Asil olarak yerleşenler ve yedek adaylar resmi olarak açıklanacaktır. Asil adaylar başvuruyu yapmadıkları takdirde yedek adaylar arasından seçim yapılacaktır.

Personellerin görev yerleri karayolları müdürlüğü olup taşrada ise bölge müdürlüklerine atamaları yapılacaktır. Kamu personel başvuruları tarihleri resmi sayfalarında belirlenecektir.

Pozisyona Bağlı Olarak Gerekli Şartlar

• Başvuru yapan adayların Türk vatandaşı olma şartları aranacaktır.

• Başvuru yapacak adayların görevlerinde engel teşkil edecek akıl hastalıklarının bulunmaması gerekmektedir.

• Gerekli sağlık raporunun tam teşekkülü bir şekilde alınması gerekmektedir.

• Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık ve emeklilik aylığı almıyor olması gereklidir.

• Kamu görevlerinde yasaklı olmaması gerekmektedir.

• Askerlik yapmış olması ya da muaf olması şartı aranmaktadır.

• Belgelerin eksik olması ve başvuru sürecinin dolması dahilinde başvuruları dikkate alınmayacaktır. Karayolları personel alım başvurularının takip edilmesi ile siz de başvuru yapabilirsiniz. Gerekli şartların sağlandığına mutlaka emin olmalısınız.

karayollari-kamu-personel-alimi.jpg

Kamu Personel Alım Başvuruların Alınması

14 Mart 2023 tarihi (Salı günü) ilanın yayına alınması ile birlikte başvurular kabul edilmeye başlamıştır. Başvuru sürecinin 15 gün olacağı bildirilmiş ve son başvuru günü 28 Mart 2023 olarak belirlenmiştir. 28/03/2023 günü saat 23:59’a kadar adaylardan gelecek başvurular CBİKO kabul edecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.