Kamu Personeli Alımı 20-45 Yaşla Dışişleri Bakanlığı Yapıyor

Kamu Personeli Alımı 20-45 Yaşla Dışişleri Bakanlığı Yapıyor

Kamu personel alımı Dışişleri Bakanlığı tarafından duyurulmuştur. Alınacak aday 20-45 yaş arasında olması gerekiyor. Adaydan istenilecek evraklar neler olacak? Başvuru şartları nedir? Personel alımı hangi tarihlerde yapılıyor?

Kamu personeli alımı Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleşecek? Basuru ve alımlar nasıl gerçekleşecek? Seçimler nasıl belirlenecek? Gerekli tüm bilgileri aşağıda gerekli bilgiler verilmiştir.

Personel alımı duyurusunda nitelikleri sağlayan adaylar başvuru yapabilecektir. Personel istihdamı karşılamak amacıyla kariyer kapısından müracaatlar gerçekleşecektir.

Sekreter Alımı Müracaatta Bulunacak Adayın Nitelikleri

Türk uyruğu olmak kaydıyla, Müracaat tarihi itibari ile 20/45 yaş aralığında bulunmak.

Minimum lise mekteplerinden MEB tarafından onaylanmış olup yabancı mekteplerden denk sayılmak.

Sicilinden mahrum olmamak, Yükümlülük görevini fiilen tamamlamış olması
Her türlü hava koşullarında çalışa bilecek, Sağlık heyeti kurulu tarafından Sağlıksal açısından çalışamaya hiçbir engel teşvik etmemek.

İleri seviyede Arapça, Türkçe bilmek, Bilgisayar kullana bilmek,

Müracaat Yapacaklar İçin İstenilen Evraklar

Özgeçmiş (CV)’kişinin adresi, telefon numarası-posta adreslerini özgeçmişte bulunması gerekmektedir.

Pasaportlarını kariyer kapısına tek bir belge halinde yüklemeleri gerekmektedir.

Nüfus cüzdanı (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı aslısı veya fotokopisi),

Son 6 ay içerisinde çekilmiş olup 1 adet vesikalık fotoğrafı,

En son mezun olunan mekteplerden diplomanın aslı veya onaylı sureti veya yurtdışındaki mekteplerden mezun olup lise Üniversitelerin birbirine ilişkin eğitim müşavirlikleri/ataşelikleri, MEB yada Yükseköğretim kurulundan Denklik belgelerini kariyer kapısından yapılan müracaatta ‘Ek Dosya’ alanındaki denklik belgelerini Mutlak sureti ile yüklemeleri gerekmektedir-devlette sisteme otomatik olarak yüklenememiş olması adayın sisteme yüklemesi gerekmektedir. Sınava girerken yanlarında pasaport nüfus cüzdanı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Sınav Tarihi Ve Başvuru Tarihi İle Yeri Şekli Zamanı

Başvuruları 12 Şubat 2022 ile 26 Şubat 2022 Cumartesi günü 23:59 saatine kadar başvuru süreci 07 Mart 2022 tarihi ne kadar en geç olarak mesai bitimine kadar geçen süre içerisinde Eksiksiz evraklarını T.C Kudüs Başkonsolosluğuna ulaştırmaları gerekmektedir.

Sınav Yeri: T.C Kudüs Başkonsolosluğu, 2 Nablus Road, Sheikh Jerrah P.O.Box: 19031, Jerusalem 91190/ Sınav Şekli: Uygulamalı ve sözlü olmak üzere 2 sınav üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Sözlü sınav genel kültür olarak; Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi. Uygulamalı Sınav; Bilgisayar üzerinden yazı yapılacaktır. Sınav tarihi: 13 Mart 2022 Pazar günü saat 10.00’da.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.