Kamu İhale Kurumu 15 Kamu Memur Alımı Başvuruları

Kamu İhale Kurumu 15 Kamu Memur Alımı Başvuruları

Kamu İhale Kurumu kamu memur alımı yapacağını açıkladı. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan alım ilanı için fabrika kadro pozisyonlarda 15 memur alımı yapılacağı belirtildi. 2022 veya 2023 KPSS puanları kullanılabilecektir. Başvuru tarihi verildi.

Kamu Memur Alımı İş İlanları

Kamu İhale Kurumu, 1 Kasım 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden güncel olarak yayımlanmış olan ilana göre 15 kamu memuru alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için ırk 3 farklı kadroda istihdamın sağlanacağı belirtildi.

KPSS puan sıralamasına göre müracaat eden adaylar sıralanacak olup en yüksekten en düşük puana doğru adaylar belirlenecek ve kurum tarafından mülakat sınav sonucuna göre işe alımları başlayacaktır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını haberimizde verdik.

Memur Alımı Kadro ve Unvanları

4 kişi Hukuk Fakültesi mezunu,

4 kişi İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteler mezunu,

7 kişi ise İnşaat Mühendisliği mezunlarından alım yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Koşulları

Genel İdari Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanına müracaat etmek isteyen adayların yukarıda verilmiş olan bölümlerden lisans düzeyinde mezun olmuş olması gerekmektedir.

İlanın yayım tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olan adaylardan yapılacak olan alıma göre bölüm, yaş şart ve deneyim gibi şartlar aranacak olup, müracaat etmeden önce bu şartları sağlıyor olmanız istenmektedir.

KPSS Şartı Var!

Kurum tarafından güncel olarak açıklanmış olan müracaat kılavuzuna göre, adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavından A Grubu puan türüne göre en az 70 taban puan almış olması gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu ilana müracaatlar 6 Kasım 2023 tarihi itibari ile başlayacaktır. Son müracaat tarihi ise 17 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Kasım ayı ilanları kategorisinde yayımlanmış olan bu ilana müracaatlarınızı işe alım resmi kariyer internet sitesi CBİKO adresi üzerinden elektronik olarak yapmanız gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum