Kamu Denetçiliği Kurumu Kariyer İş İlanı 20 Kamu Personeli Alımı

Kamu Denetçiliği Kurumu Kariyer İş İlanı 20 Kamu Personeli Alımı

Kamu Denetçiliği Kurumuna yayınlanan son resmi iş ilanı ile 20 kariyer kamu personeli alımı yapılacak. Yapılacak bu kariyer iş ilanına kimler başvuru yapabilecek. Hangi kadro ünvana personel alınacak?

Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından yayınlanan en son kariyer iş ilan ile kamuya 20 kişi Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcısı alınacak. Kuruma alınacak personeller Genel İdare Hizmetleri sınıfına ve sözlü sınav uygulaması yapılarak seçilecek. Kamu personelin alımı detayları şöyle sunuldu.

Alınacak olan kariyer uzman personel alımında adayların seçiminde 2020 ve 2021 yılı KPSS P33 ya da P38, P4 puanlarından puan alması gerekmekte. Personel adayları en yüksek puandan başlayarak adayları belirtilen sayıda sözlü sınavına çağıracaklar.

Adayların siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, iktisat ve işletme fakülteleri ve hukuk bölüm mezunu olması gerekmektedir.

Uzman Yardımcısı Adaylarının KPSS Puanı En Az 70

Kariyer personel adaylarının devlet memuru kanunu memuriyet genel şartlarını taşımaları,

2020 ya da 2021 yıllarında düzenlenen KPSS sınavlarının herhangi birinden en az 70 puan almış olması,

Adayların 36 yaşından gün almamış olması,

Başvurular Ne Zaman Nasıl Yapılacak?

Yapılan açıklama ile şartları taşıyan uzman yardımcısı personel adaylarının 15 Kasım 2021 tarihi ile 29 Kasım 2021 tarihleri arasında e devlet üzerinden kamu denetçiliği kurumu “isealimkariyerkapisi.cibiko.gov.tr” adresi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Kamu Denetçiliği Kurumu Ne iş Yapıyor?

Kamu denetçiliği kurumu idarelerin işleyişi ve ilgili şikayet üzerine idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve idarelere önerilerde bulunmaktadır.

Kamu Denetçiliği Uzman ve Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar?

Kamu denetçiliği uzman ve uzman yardımcısı ünvanı meslekler içerisinde kariyer bir unvan olup idarenin işleyişi ile ilgili yapılan başvuruları incelemek ve araştırmak olmak üzere kurumun asli fonksiyonları olan işleri yerine getirmek amacıyla çalıştırılırlar.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.