Kahire Büyükelçiliği KPSS'siz Sözleşmeli Sekreter Alımı Duyurusu

Kahire Büyükelçiliği KPSS'siz Sözleşmeli Sekreter Alımı Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu adaylar arasından KPSS'siz sözleşmeli sekreter alımı yapıyor. Bakanlık ilanına göre 46 üst yaş sınırı bulunuyor. Kamu personeli alımı ilanına göre başvuruları ve adresi paylaşıldı.

Dışişleri Bakanlığı sekreter alımı yapıyor. KPSS'siz ve üst yaş sınırı 46 olarak açıklanmıştır.

Türkiye Cumhuriyetinde Kahire Büyükelçiliği’nde 1 Şubat 2022 Salı günü/28 Şubat 2022 23:59 tarihleri arasında E-devlet ve Kariyer kapısından istihdam edilmek üzere bir sözleşmeli sekreter personel işçi sınava tabi tutularak alınacaktır. Sağlık açısından adayın engel teşvik edecek durumu olmaması ayrıca heyet raporu istenilecektir.

KPSS Şartsız minimum lise ve Milli Eğitim tarafından yabancı mekteplerden onaylanmış olmak ve Arapçayı iyi bilmek bilgisayar kullanabilmesi üzerine personel alımı yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı için istenilen belgeler

Özgeçmiş(CV) dosyası,

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı aslı veya onaylı sureti,

1 adet vesikalık fotoğraf,

En son mezun olduğu okulun diplomasının aslı veya onaylı sureti veya yabancı uyruklardan mezun olunan lise Üniversite diplomalılarının denklik belgelerini kariyer sayfasından-ek dosya alanından ‘denklik gösterir belge ‘alanına mutlak suretle yüklemeleri gerekmektedir.

Askerliği ile ilişiği kesilmiş belgeli olarak beyan,

Adayların dikkatine E-devlette otomatik olarak çıkmayanların kişi tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Aday Sınava girerken pasaport ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını aslısını buldurması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak.

Sınav gününden itibari ile 46 yaşından reşit olmamak.

Herhangi bir suç işlememiş sicil temiz olmak.

Arapça-Türkçe ileri seviyede bilmek.

Başvuru Yeri ve Tarihi

Başvuran aday belgelerinin asıllarını veya onaylanmış suretlerini en geç 03 Mart 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar T.C. Kahire Büyükelçiliğine şahsen veya posta yolu ile iletmeleri gerekmektedir.Posta yolu ile meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir adayların dikkatine.

Adaylar sınava T.C.Kahire Büyükelçiliği 44,Nile Street,Giza/Mısır adresinde girecektir. Sınavı girmeye hak kazanan adayların sınav tarih değişiklikleri durumunda e-posta yolu ile bildirilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.