İTÜ 4 Branşta Memur Alımı Yapacak! KPSS’li KPSS’siz

İTÜ 4 Branşta Memur Alımı Yapacak! KPSS’li KPSS’siz

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 4 farklı branşta memur alımı yapacağını açıkladı. Kurul tarafından 26 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlanmış olan ilana göre ikamet şartı olmadan yapılacak olan alım için KPSS'li ve KPSS’siz alım olacak.

Memur Alımı İş İlanları

İstanbul Teknik Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere tam zamanlı aylık brüt ücret katsayı tavanının 2 ve 3 katı kadar ödeme karşılığında 4 farklı branşta memur alımı yapacağını açıkladı. 81 şehirden kabul edilecek olan alım ilanı için kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kamu Memur Alımı Başvuru Kriterleri

Yayımlanmış olan müracaat kılavuzuna göre adayların mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir.
Adayların yazılım veya yazılım tasarımı geliştirme alanında büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda, son başvuru tarihi itibari ile ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmaları gerekmektedir.

Alım Yapılacak Kadro ve Unvanları

1 kişi Kıdemli Ağ Uzmanı,

1 kişi A grubu Sistem Uzmanı,

1 kişi B Grubu Sistem Uzmanı,

1 kişi ise Yazılım Uzmanı kadro ve unvanların da alım yapılacaktır.

İşe Alım Süreci

Üniversite personel alım ilanı için müracaat sürecinin tamamlanmasının ardından yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı sınav sonucuna göre işe alınacak olan personeller belirlenecektir. Yazılı sınav sonucunda her pozisyon için ayrı ayrı puan sıralaması yapılacağı açıklanmıştır. İlk aşama olan yazılı sınavdan en az 70 puan alan adaylar sözlü sınava davet edilecektir. Yazılı ve sözlü sınav sonucunun aritmetik ortalamasının 100 taban puan üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar sınavdan başarılı sayılacaklardır.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

İstanbul iş ilanları kategorisinde yayımlanmış olan ilana müracaatlar 26 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlamış olup, son müracaat tarihi 9 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Şartları sağlayan adaylar başvurularını İstanbul Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Rektörlük Binası’na şahsen yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.