İstiklal Üniversitesi 48 Aşçı, Güvenlik Görevlisi ve Düz Memur Alacak

İstiklal Üniversitesi 48 Aşçı, Güvenlik Görevlisi ve Düz Memur Alacak

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi 48 kamu personel alımı yapacağını ilan etti. Resmi Gazete ilanına göre kurum farklı branşlarda düz memur ve teknik bölümlerde personel alım gerçekleştiriyor. Türkiye’nin her şehrinde olan vatandaşlar başvuracak.

İstiklal Üniversitesi 48 Kamu Personel Alımı İlanları

Resmi Gazete ilanına göre Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi personel alacak. İlana adaylar Türkiye’nin tüm şehirlerinden başvuru yapabilecek. Kamu kadrolu personel alımı olduğu üzere en az KPSS 50 puan ve üzeri olması istenmektedir. Kamupersonelialim.com olarak branş ve başvuru şekillerini yazdık.

Düz Memur Alımı ve Branş Dağılımı

Mühendis, mimar, tekniker, büro personeli, aşçı, temizlik görevlisi, koruma ve güvenlik görevlisi alımı ve teknisyen branşları açıklandı.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 27 Kasım da başladı ve 11 Aralık 2023 tarihinde sona erecek. Resmî Gazete'de https://personelilan.istiklal.edu.tr/ adresinden kabul edilecek ve bu link üzerinden işlemler yürütülecektir.

Devlet Personel Alımı Ortak Şartları

Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. (Muaf, Tecilli veya Askerliğini yapmış olmak).

2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 türünde geçerli en az elli (50) puanı bulunmak.

Adayların KPSS puanının, başvurduğu pozisyonun puan türüne uygun olması gerekmektedir.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Tercih edecekleri kadro ve pozisyon karşısındaki başvuru şartları arasında yer alan; özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, sertifika vb. diğer belgelere ise başvuru işlemlerinin son günü itibarıyla sahip olmaları gerekmektedir.

Adaylardan istenilen sertifikaların, Milli Eğitim Bakanlığından veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı kurslardan veya Yükseköğrenim Kurumlarından alınmış olması gerekmektedir.

Başvuracak adaylar, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinin kaydedilmesi, işlenmesi ve paylaşılmasını kabul etmiş sayılırlar.

17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar için çalıştırılacağı birime göre “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” ya da “arşiv araştırması” yaptırılacak olup sonucun olumlu olması halinde adaylarla sözleşme yapılacaktır.

Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden alınan sağlık kurulu (Heyet) raporu istenecektir. Kahramanmaraş iş ilanları olarak yayınlandı.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.