İŞKUR İEP 2 Şehirde Kamu İşçi Alımı

İŞKUR İEP 2 Şehirde Kamu İşçi Alımı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 2 şehirde kamu işçi alımı yapılacaktır. En az ilkokul mezunu adaylardan yapılacak olan alım ilanları için başvurular başlamıştır. 2 farklı kadroda yapılacak olan alım ilanına ilişkin deta

İŞKUR İşçi Alımı İlan Detayları

İşbaşı Eğitim Programları kapsamında hemen hemen her gün güncel ilanlar yayınlanmaktadır. Güncel olarak kamu statüsünde yayımlanmış olan ilanlara göre, Adıyaman ve Bitlis ilçelerinde 2 farklı kadroda işçi alımı yapılacağı açıklanmıştır. İEP program kapsamında genelde KPSS şartı aranmamaktadır. En az ilkokul mezunu adaylardan kabul edilen alım ilanına başvurular başlamış olup, ilana ilişkin gerekli olan detayları ve kriterleri kamupersonelialim.com ekibi olarak sizlere sunduk.

İŞKUR İş İlanları Açıklaması

1174250 İEP - Kurs İlan Numarası ile; Adıyaman / Besni: dokuma konfeksiyon makinecisi alımı. Son başvuru tarihi: 16 Ekim 2023.

1174072 İEP - Kurs İlan Numarası ile; Bitlis / Ahlat: Makineci (Dikiş) personel alımı. Son başvuru tarihi: 17 Ekim 2023.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Nedir?

İŞKUR, işverenlerle iş birliği yaparak işsiz kişileri işe alım süreçlerinde destekler. İşverenler, İŞKUR’un sağladığı teşviklerden yararlanarak işe alım maliyetlerini azaltabilirler. Program kapsamında iş arayanlara, işverenin ihtiyaçlarına uygun mesleki eğitim fırsatları sunulur. Bu eğitimler iş arayanların belirli beceri veya meslek alanlarında yetkinlik kazanmalarını sağlar. Kamupersonelialim.com

İŞKUR İEP personel alımı detayı

Program, işe başlayan iş arayanlara belirli bir süre boyunca maaş desteği sağlayabilir. Bu, işe alınan kişilerin gelir güvencesini artırabilir. İş Başı Eğitim Programı aynı zamanda işbaşı eğitimi fırsatları sunar. İş arayanlar, işe başlamadan önce iş deneyimi kazanabilirler. Türkiye İş Kurumu iş arayanlara iş ilanlarına erişim sağlar ve iş arama süreçlerinde destek sunar.

Ücret Ödemesi

İş arayan statüsündeki program katılımcılarına günlük 438,55 TL, tam gün öğrencilere 438,55 TL, yarım gün öğrencilere ise 328,91 TL, işsizlik ödeneği alanlara günlük 219,28 TL maaş ödemesi yapılmaktadır.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Yukarıda liste halinde verilmiş olan kamupersonelialim.com İEP programlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular başlamıştır. Adaylar başvurularını yukarı da belirtilen son müracaat tarihine göre İŞKUR ile online yapması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.