İçişleri Bakanlığı Kamu Memur Alımı Başvuruları 12-16 Şubat

İçişleri Bakanlığı Kamu Memur Alımı Başvuruları 12-16 Şubat

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı kamu memur alımı başvuruları 12-16 Şubat 2024 tarihleri arasında olacak. Merkez birimi personel alımı başvuru şartları ve şekli nasıl olacağı bilgileri adayların erişimine sunuldu.

İçişleri Bakanlığı Kamu Memur Alımı Başlıyor!

Bakanlık ilanları başvurusu 12-16 Şubat 2024 tarihleri arasında olacak. Merkezi birimlere personel alımı başvuruları elektronik olarak yapılacak. Kamu personel alımı giriş sınavı uygulanarak istidam sağlanacak.

İçişleri Bakanlığı Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 8 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna personel istihdam edilmek üzere 14 Mart 2024 tarihinde Ankara’da giriş (sözlü) sınavı yapılacaktır.

Sınav Giriş Şartları

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinden sonra doğanlar).

2022-2023 yıllarında yapılmış olan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP(36)” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla ilan edilen kadro sayısının en fazla dört katı aday arasına girmek (sıralamaya giren son aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş (sözlü) sınavına alınır).

Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye (CPE, CAE, TOEFL İBT ve PTE AKADEMİK) sahip olmak. (Yabancı dil sınavların eşdeğerlikleri; ÖSYM’nin http://osym.gov.tr internet adresinin “Duyurular” bölümünde yayınlanan Yabancı Dil Eşdeğerlilikleri tablolarından, ilanda belirtilen sınav başvuru tarihleri itibariyle güncel olanına göre yapılacaktır.)

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli, Yeri Ve Tarihi

Başvurular, 12-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.