İçişleri Bakanlığı AFAD 29 Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci 1 Hafta

İçişleri Bakanlığı AFAD 29 Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci 1 Hafta

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) tarafından Resmi Gazete de yayınlanan ilanda 22 personel alımının gerçekleşeceği bildirildi. Adaylara başvuru süreci olarak 1 hafta tanındı. Başvurular Şubat’ta!

16 farklı ilden toplamda 22 personelin alınacağı ile ilgili ilanda, kamu personeli alımı konusundaki detaylar netleştirildi. Kadroya eklenecek 29 adet İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı için adalardan beklenen şartlar belli oldu.

Personel Alımı Yapılacağı İller

16 il kapsamında yapılacak olan kamu personeli alımı ile iş başı yapacak olan memurlar, GİH (Genel İdari Hizmetleri) sınıfına dahil olacak.

Samsun, Muğla, Konya, Çanakkale, Antalya, Tekirdağ, Sakarya, Manisa, Kocaeli, İzmir, Denizli, Bursa, Balıkesir, Aydın, Ankara ve İstanbul olarak belirtildi. İstanbul’dan 4; Muğla, Çanakkale, Antalya, Samsun ve Konya illerinden 1; diğer illerden ise 2’şer personel alınarak toplamda 22 personele işbaşı verilecek.

İl Afet ve Acil Durum Memur Alımı Sınavına Başvuru Şartları

Lisans mezunu olmak ve belirtilen bölümleri bitirmiş olmak. Kabul edilecek olan bölümler: İktisat, İşletme, Maliye, Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölüm mezunları başvuruda bulunabilecekler.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavına 2022 veya 2021 yıllarında katılmış olmak.

KPSS sınav sonucunun P32 puan türünden minimum 70 olması.

01.01.1988 tarihinde veya daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak.

Erkek adayların askerlik durumunun ‘Yapıldı/Muaf/Tecilli’ seçeneklerinden biri olması.

Seyahat edebilmeye ve her türlü iklim koşullarında çalışmaya uygun olmak.

Sağlık durumunun işini sürdürebilmeye elverişli olması.

Başvuru süresi dahilinde ve eksiksiz şekilde başvuru işlemini gerçekleştirmiş olmak.

AFAD Personel Alımı Başvuru Tarihleri ve Şekli

Başvuruların alınmaya başlayacağı tarih 06.02.2023 olarak belirtilmiştir. Başvuru süresi 1 hafta sürecek olup 13 Şubat 2023 Pazartesi günü başvuruların kabul edileceği son gün olacaktır. Mesai saati bitimi olan 17:00’a kadar gelecek başvurular kabule dilecek, belirtilen gün ve saatten sonraki başvurular geçersiz sayılacak.

Adaylar başvurularını sadece Kurum’un resmi sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı sayfasının altında yer alan Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım bölümünden başvuru ekranına erişim sağlanabilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.