Hazine ve Maliye Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. 10 personel alım ilanı için müracaat edecek olan adayların 2022 veya 2023 yılında yapılmış olan kamu parçaları seçme sınavına katılmış olması yeterlidir. Şartlar haberde...

Kamu Personeli Alımı İş İlanları

Hazine ve Maliye Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamu personeli alımı ilanı yayımladı. 9 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre, bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 10 kamu personel alımı yapılacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Teftiş Bakanlığın da istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için işe alınacak olan personeller, hazine ve maliye uzman yardımcısı kadrosunda istihdam edilecektir.

İkamet şartı aranmadan 81 şehirde yaşayan adaylardan şartların sağlanması halinde başvuruların kabul edileceği açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları haberimizde verilmiştir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

İşe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınav sonucuna göre belirlenecektir. Giriş sınavının yazılı aşamasının yapıldığı gün baz alınmak kaydı ile adayların 35 yaşını doldurmamış olması istenmektedir.

Lisans eğitimi veren kurumların iktisadi ve siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan ve kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan adaylardan alım yapılacaktır.

Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanmanız gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmanız istenmektedir.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için başvurular 27 Kasım 2023 tarih itibari ile başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 8 Aralık 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını şartları sağlaması halinde https://www.turkiye.gov.tr/hazine-ve-maliye-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim?islem=ilan adresi aracılığıyla online olarak yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.