HAVELSAN Personel Alımı Duyurusu! Başvurular Nasıl Yapılır?

HAVELSAN Personel Alımı Duyurusu! Başvurular Nasıl Yapılır?

HAVELSAN, resmi internet sitesi üzerinden personel alımı duyuru yayımlanmaktadır. Personel alımı başvurular nasıl yapılacaktır. Personel alımı için gerekli olan şartlar nelerdir? Kimler kurum tarafından yayınlanan ilanlara başvuru yapabilir?

HAVELSAN Personel Alımı

Türk Silahlı kuvvetlerini desteklemek ve güçlendirmek amacıyla kurulan HAVELSAN, Türkiye'nin en büyük teknoloji firmalarından biri olarak kabul edilmektedir. Yılın bazı günlerinde büyük istihdam projeleri ve personel alımı ilanları yayınlayarak istihdam alanları oluşturmaktadır.

HAVELSAN, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere çeşitli ve farklı kadrolarda personel alımları yapmaktadır. Kurum bünyesinde yüksek teknoloji ve yazılımların yanı sıra güvenlik, bilişim sektörlerinde ve savunma teknoloji sektörlerinde alımlar yapılmaktadır. HAVELSAN personel alımı esnasında adayların işe alımları sınavlar ile gerçekleşmektedir. En az önlisans mezunu adaylar için kontenjan ayıran kurum, aday, mühendis, paydaş mühendis ve lisans mezunlarından mühendis alımı yapmaktadır.

Kamu Personel Alımı Şartları

Lisans veya lisansüstü mezunu adaylar için işe alım kriterleri arasında benzer işlerde en az 3 yıl deneyim sahibi olmaları istenmektedir. İle alımlar teknik uzmanlık sınav sonucuna göre gerçekleşir.

Doktora eğitimi almış adaylardan ise işe alım sürecinde teknik uzmanlık sınav sonucu işlenmez. Mülakat başarı sonucuna göre işe alımlar gerçekleşir.

Önlisans mezunu adaylardan da aynı lisans mezunlarında olduğu gibi en az 3 yıl benzer işlerde deneyim sahibi olması istenmektedir. Aynı zamanda adayların kamu kurumu tarafından başvuru kılavuzun da yayınlanmış olan eğitim şartını da karşılıyor olması gerekmektedir.

Aday mühendislerden ise genel not ortalaması ve üniversiteye giriş puan sıralaması sonucu hesaplanarak çıkan başarı puanı esas alınarak işe alımlar gerçekleştirilir.

personel-alimi-duyurusu.jpg

Personel Alımı Güncel Duyurusu

HAVELSAN personel alımları ilanlarının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı staj seferberliği projesi kapsamında da bünyesinde istihdam etmek üzere staj personeli alımı yapmaktadır. Yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, yapay zeka, yapay zeka ve veri mühendisliği, uçak, havacılık ve uçak mühendisliği, elektrik, elektronik ve haberleşme mühendisliği, bilgisayar ve bilişim mühendisliği Bölümlerinde üçüncü veya dördüncü sınıfta okuyan öğrencilerden alım yapılmaktadır. Başvuru yapacak olan adaylardan 4 lük not sisteminde en az 3 ve üzeri ortalamaya sahip olması gerekmektedir. Adayların işe alım sürecinde genel not ortalamasına göre değerlendirilme yapılıp genel not ortalaması en yüksekten en düşüğe doğru sıralama yapılır ve ihtiyaç doğrultusunda kadrolara alımlar gerçekleşir. Havelsen tarafından 3 dönemde gerçekleştirilecek olan yaz stajları başvuruları başlamıştır.

Havelsan iş ilanları

Havelsan personel alımı

Güncel ilanlar

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.