Halk Sağlığı Genel Merkezi KPSS 60 Puanla Personel Alımı

Halk Sağlığı Genel Merkezi KPSS 60 Puanla Personel Alımı

Halk Sağlığı Genel Merkezi, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığı yayımlamış olduğu ilana göre personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS 60 taban puan ile yapılacak olan alım ilanına ilişkin detayları sizlere haberimizde sunduk.

Personel Alımı İş İlanları

Halk Sağlığı Genel Merkezi, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu alım daimî kadroda anaokulu bünyesinde yapılacaktır. Kamu statüsünde yayımlanmış olan ilan için başvuru yapmak isteyen adaylara dair detayları kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak sizlere sunduk.

Kamu Personel Alımı İş İlanı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından yayımlanmış olan ilana göre müracaat etmek isteyen adayların, üniversitelerin en az 2 yıllık çocuk gelişimi ve eğitimi bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylar da yapılacak olan alım ilanına göre görevinizi yapmanızı engel olabilecek herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması istenmektedir.

Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanmanız ve sabıka kaydınızın bulunmaması istenmektedir.

Yayınlanmış olan güncel ilana göre işe alımlar Sağlık Bakanlığı'na bağlı Halk Sağlığı Genel Merkezi, Ankara biriminde görevlendirilmek üzere bir kişi erken çocuklukta öğretmen yardımcısı veya çocuk bakıcısı unvanında alınacaktır.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Ankara iş ilanları kategorisinde yayımlanmış olan ilana müracaatlar 23 Ekim 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. Kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan başvuru kılavuzuna göre başvurular için son müracaat tarihinin 27 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır.

Adaylar başvurular Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığı ile çevrim içi sistemden, ALO 170 hattını arayarak veya bulundukları şehirdeki hizmet noktalarına şahsen gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İŞKUR iş ilan numarası: 00007878711 olarak verilmiştir.

KPSS Şartı Var

Kurum tarafından yayımlanmış olan kılavuzlara göre, adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavından P - 93 puan türünde en az 60 puan puana sahip olması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.