GSB 8 bin 121 kamu personeli alım tarihi ne zaman

GSB 8 bin 121 kamu personeli alım tarihi ne zaman

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 8 bin 121 kamu personel alımı yapılacak. GSB personel alımları ne zaman? GSB spor uzmanı alacak mı? GSB işçi alımı? GSB memur alımı?

En son 13 Nisan 2021 tarihinde yapılan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kısmi kapanma ve genel açıklamaları sırasında Gençlik ve Spor Bakanlığına (GSB) bu yıl 8 bin 121 kamu personeli alımı yapılacağı kaydedilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada içeriğinde kamuda personel istihdamı konusunda şöyle demişti;

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 2021 yılı içerisinde 8 bin 121 sözleşmeli personel ve işçi kamu personeli alınacak.

Bu açıklama sonrasında ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu resmi twitter hesabından bakanlık bünyesine alınacak kamu personel alımı hakkında;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya gençlerimize hayırlı uğurlu olsun diyerek GSB 8 bin 121 personel alımının önümüzdeki günlerde açıklanabilmesi beklenmekte.

kasapoglu-tweet.jpg

Önümüzdeki günlerde açıklanması gereken bu personel alım ilanında açıklanacak personel alım sayıları kaç olacak? Spor uzmanı, Antrenör, Tekniker, Teknisyen, Sosyal Çalışmacı, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Yurt Yönetim Memuru, alımları kaç kişi olacak?

Gençlik Spor 2021 yılı personel alımlarında açıklanacak ünvanlara göre alım şartları değişebilecek olup genel şartların şu şekilde olması beklenmekte,

Başvuracak kişilerin memur olmak için genel şartları taşıması,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Açıklanacak branşlara göre mezuniyet koşullarını taşımaları,

Açıklanacak kadrolara göre personel adaylarının sınav şartlarını taşımaları (GSB daha önceki kamu personel alımlarında branşlara göre ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu tüm adayların başvurabildiği kamu alımı yapılmıştı.)

Başvuruda bulunacak kişilerin sosyal güvenlik kurumundan emeklilik aylığı almaması,

Görevini sürekli yapmasına engel hastalığı bulunmaması,

Tama zamanlı çalışmaya engel durumunun bulunmaması şartları bulunmakta.

Gençlik ve Spor Bakanlığına alınacak 8 bin121 sözleşmeli ve işçi kamu personeli alımı için ilanların önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.