Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Sözleşmeli Personel Alımı (65 Üst Yaş)

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Sözleşmeli Personel Alımı (65 Üst Yaş)

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Bakanlık alımına başvuru yapacaklardaki üst yaş sınırı 65 olarak ilan edildi. GSB personel alımı başvuruları nasıl yapılacak.

GSB 1000 Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılacağı açıklandı. KPSS 60 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilecek.

Ortak Başvuru Şartları

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2020 yılı en az KPSS 60 puan almış olmak,18 yaşını doldurmuş olmak, 65 yaşını doldurmamış olmak şartları aranıyor.

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektir. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda, arşiv araştırma sonucu olumlu olmak. Adayların tam zamanlı çalışmaya engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir, Olimpiyat veya paralimpik ya da deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak, antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir.

Başvuru için gereken belgeler;

Nüfus cüzdanı, Son 6 ayda çekilmiş, biyometrik fotoğraf, antrenörlük belgesi, özgeçmiş, askerlik durumu belgesi, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmadığına dair belge, KPSS sonuç belgesi ve mezuniyet belgesi istenmektedir.

Başvurular hangi tarihte ve nasıl alınacak?

Gereken belgelere sahip ve başvuru şartlarına sahip adaylar başvurular 23 Eylül 2021 de başlayacak olup 27 Eylül 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

Başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar sadece 1 başvuru yapılabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum