Gençlik Spor 65 Yaş Sınırlı 923 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Gençlik Spor 65 Yaş Sınırlı 923 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Gençlik Spor 923 kişi bünyesine yüksek maaşla yani kamu personeli alımı yapıyor. GSB 2022 personel alımı için kimler başvuru yapabilecek? Başvuruları ne zaman bitecek? GSB Açılan boş kadro ve ünvanlar.

GSB olarak da bilinen Gençlik Spor Bakanlığı bünyesine 923 kişi ülke genelinden başvurular ile alınacağı ve başvuruların başladığı açıklanmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan ilan açıklamaları ile GSB 923 personel alımı ila alınacak kişiler bakanlık taşra teşkilatında il müdürlüklerinde çalıştırılacaklar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yapılacak personel alımında personellerin seçiminde yazılı sınav uygulaması olmadan adayların 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları esas alınacak en üst puan alan adaydan başlanılarak yapılacak sıralama sonrasında aday mülakatı ile GSB personel atamaları gerçekleştirilecek.

Gençlik Spor Memur Alımı Kadro ve Ünvanları

Gençlik Spor tarafından yayınlanan açıklamada adayların 2020 KPSS P3 puan sıralaması ile Spor Uzmanı alımı, Gençlik Çalışanı alımı ve psikolog alımı boş 923 kadro ve ünvana yeni memur alımı işlemleri yapılacak.

GSB En Çok Gençlik Çalışanı Alıyor

GSB açıklamasında Gençlik Çalışanı alımı sayısını 500 kişi olarak açıklarken Spor uzmanı alımı ise 373 kişi ve Psikolog alımı için ise 50 kişi olarak yayınladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 65 Yaşından Küçüklerin Başvurusunu Alıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayınlanan 923 devlet personeli alımı başvuru genel şartları içeriği;

Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması,

2020 yılı KPSS P3 puanı spor uzmanı adayları ve psikolog adayları için en az 60 puan, gençlik çalışanı personel adayları için ise asgari 50 puan olması,

Başvuracak adayların 28 Ocak 2022 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olması ve ayni tarih itibariyle 66 yaşından gün almamış olması gibi şartlar bulunmaktadır.

GSB 923 Personel Alımı Başvuru Tarihi

GSB 923 personel alımı başvuru tarihleri daha önceden açıklanmıştı ve başvurular 28 Ocak 2022 tarihinde kadar devam ediyor. Başvurmak isteyen kişilerin e devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-kariyer kapısı kamu işe alım ve kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum