Emniyet Genel Müdürlüğü 3 Sağlık Personeli Alımı 6-10 Kasım

Emniyet Genel Müdürlüğü 3 Sağlık Personeli Alımı 6-10 Kasım

Emniyet Genel Müdürlüğü 3 sağlık personeli alımı başvuruları 6 Kasım da başlıyor ve 10 Kasım 2923 tarihinde sona erecek. Kadrolu iş ilanına başvuruları elektronik ortamda 81 ilden kabul edilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Personeli Alımı

Polislik hizmetleri sınıfı dışında görev yapan kadrolu ve sözleşmeli çalışanlara ilişkin Yönetmelik çerçevesinde, 126/1992 Sayılı Kanun çerçevesinde farklı illerde görevlendirilen merkez ve taşra teşkilatları oluşturulacaktır. 657. Sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonuçlarına göre sınav kurulunun alacağı personel kontenjanı ve niteliklere göre alınacak.

Kamu Personeli Alımı Genel Şartlar

Güvenlik testi ve arşiv testi sonuçlarının olumlu olması gerekmektedir (sözlü/uygulamalı sınavı geçip emniyete atanmaya hak kazanan adaylardan olmalıdır).

Sağlık durumuna ilişkin yönetmelikte belirtilen sağlık koşullarının yerine getirilmesi gerekiyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

Sınav Komitesi, değerlendirme sonucunda başarılı bir aday bulunamaması durumunda tüm adayları çıkarma hakkını saklı tutar.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavı geçip atanmaya hak kazanan adayların, dış polis teşkilatlarının kadrolu ve sözleşmeli personellerine ilişkin yönetmeliği uyarınca, atandıkları birimde en az 3 yıl çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.

Adaylara atama onayı dışında bildirimler Emniyet Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden yapılacak olup, adaylara ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

Hemşirelik alanında lisans diplomasına sahip olmak.

2022 yılında merkezi sınav düzeyi olarak KPSS'den lisans düzeyinde KPSS-P3 not türünden en az 60 puan alınmıştır.

EGM Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Yöntemi

Başvurular 06 Kasım 2023 ile 10 Kasım 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvuruların 10 Kasım 2023 Cuma saat 23:59'a kadar tamamlanması gerekmektedir.

Başvurularını Emniyet Genel Müdürlüğü e-Devlet - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alma ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) üzerinden yapabilirler; Şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların e-devlet üzerinden gerekli bilgileri alamamaları durumunda bilgilerini beyan etmeleri ve belgelerini pdf veya jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

Kadrolu hemşire alımı unvanı için Ek-1'de yer alan birimleri tercih edebilirler.

Başvuru sürecini tamamladıktan sonra (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) başvuru bilgilendirme dokümanını alacaklardır.

Elektronik ortamda ortaya çıkabilecek veya çıkabilecek diğer sorunlar nedeniyle başvuru sahiplerinin başvurularını son dakikaya bırakmamaları tavsiye edilir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.