DSİ ve Öğretmenevi Kamu İşçi Alımı 18-50 Yaşla İŞKUR Başvuruları

DSİ ve Öğretmenevi Kamu İşçi Alımı 18-50 Yaşla İŞKUR Başvuruları

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenevi kamu işçi alımı İŞKUR ilanları yayınlanarak başvuru kabul etmeye başladı. DSİ ve Öğretmenevi personel alımı ilanına başvuru yapacaklar 18 ile 50 yaş arasında olabilecek.

DSİ ve Öğretmenevi Kamu İşçi Alımı

İŞKUR ilanları yayınlanarak personel alımı istihdamları devam ediyor. Devlet Su İşleri 20. Bölge Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenevi iş ilanları yayınlanarak başvuruları almaya başladı. Adaylar 18 ile 50 yaş arasında olması gerekiyor. Kamupersonelialim.com olarak başvuru iş ilan numarası ve şeklini hazırladık.

Aksaray Öğretmenevi Kamu İşçi Alımı

Alınacak personel devlet memuru olmayıp daimi işçi statüsünde çalıştırılacaktır. Öğretmenevleri yönergesi ve 4857 sayılı iş kanunu esas alınacaktır.

Sağlık açısından vardiyalı çalışmaya engel bir durum olmaması; buhar, toz ve kokuya karşı alerji, astım, bronşit durumunun bulunmaması gerekmektedir.

Aşçı alımı için başvuracak kişilerin en az Kalfalık Belgesi’ne veya Ustalık Belgesine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca ‘Aşçı’ olduğunu belgeleyen ‘’Kalfalık Belgesi’’ ni 28 Kasım 2023 tarihinde mesai bitimine kadar teslim edemeyenler noter kura çekimine katılamayacaklardır.

Adaylardan, şartlarda belirtilen M.E.B onaylı “Hijyen Eğitimi Belgesi ’’ belgesini evrak teslim tarihi olan 28 Kasım 2023 tarihleri arası mesai bitimine kadar teslim edemeyenler noter kura çekimine katılamayacaklardır.

En az ilkokul mezunu olan adaylar başvuru yapacak. Başvuruları İŞKUR 00007934983 iş ilan numarası ile yapılacak.

Devlet Su İşleri 20. Bölge Teknik Kamu Personel Alımı

En az ilkokul en fazla lise ve dengi öğretim mezunu olmak,

Eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak şekilde yaralananların işçi olarak alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bentlerinde yer aldığı şekilde durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Kuruma ataması yapılan personel 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunmayacaktır.

Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanının Isıtma ve Sıhhi Tesisat Sistemleri, Güneş Enerjisi ve Tesisat Sistemleri, İklimlendirme Sistemleri, Soğutma Sistemleri dallarının birinden mezun olmak veya son başvuru tarihinden önce alınmış bu dallara ait MEB onaylı Ustalık belgelerinden birine sahip olmak.

İlan tarihi olan 20.11.2023 tarihi itibariyle en fazla 35 yaşında olmak. (20/11/1988 tarihinden sonra doğmuş olmak)

Çalışma yeri, hizmet gerekleri doğrultusunda ilgili Bölge Müdürlüğünün Kahramanmaraş İlinde sorumluluk sahasında bulunan Şube Müdürlüğü, Başmühendislik veya Şeflik olacaktır. Adaylar 00007933437 İŞ ilan numarası ile başvuru yapacaktır.

Bölge geneli başvuru kabul edilecektir.

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.