Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdari Hizmetler Sınıfı 7 Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdari Hizmetler Sınıfı 7 Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberlik ve Teftiş Başkanlığında bulunan genel idari hizmetler sınıfı için 7 memur alımı yapacaktır. Alımı yakılacak olan adaylar sözlü ve yazılı sınava katılacak olup sınav sonuçlarına göre 7 memur alımı yapılacaktır.

T.C Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosundaki memur eksikliğini gidermek için Resmi gazete güncel ilanını yayınlamıştır. Resmi gazetede yayınlanmış olan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdari Hizmetler Sınıfı için 7 memur alımı yapılacaktır. Başvurularda deneyim sahibi olmuş memur adaylarından alımlar yapılacaktır.

Hangi Kadrodan 7 Memur Alımı Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 7 memur alımı yapılacak. 7 memur alımı için adaylardan başvuru esnasında KPSS sınav puanı esas alınmayacaktır. Deneyim tecrübesine sahip olmuş adaylardan toplamda 7 Müfettiş yardımcısı alımı yapılacaktır.

Memur Alımı Başvuru Şartları Neler

Adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekir.

Müfettiş yardımcılığı giriş sınav ilan edildiği tarihte başkanlığın vaizlik dengi ile üstü kadrolarında görev yapıyor olması gerekir.

Her türlü iklim şartlarında müfettişlik görevini yapmaya el elverişli sağlık raporu olması ve bunu belgelemesi.

Görevini yapmasına engel olacak her hangi bir adli sicil kaydı bulunmamak.

Adayların son 5 yıl içinde aylıktan kesme ve 10 yıl içerisinde de kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olması.

İş Başvuru Şekli

Alımı yapılacak olan adaylar belirtilen başvuru şartlarını taşıyor olması halinde bizzat kendisi tarafında DİBBYS programı üzerinden sınav yapılacaktır. Müfettiş yardımcılığı için başvurular 3 Ekim 2022 ile 14 Kasım 2022 tarihleri arasında iş başvurularını tamamlamış olması gerekir. Başvurular elektronik ortamda online olarak yapılacaktır.

Yazılı Sınav Tarihi 22 Kasım 2022 saat 14.00 da.

Sözlü Sınav Tarihi ise 29 Kasım 2022 saat 10.00 Ankara da başlayacak ve Diyanet İşleri Başkanlığında yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.