Dışişleri Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Personel Alımı (sekreter)

Dışişleri Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Personel Alımı (sekreter)

Dışişleri Bakanlığı tarafınca yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Düsseldorf Başkonsolosluğu Türk uyruklu sekreter alımı yapıyor. Bakanlık ilanlarında başvuru nasıl yapılacak.

Kamu personel alımı kapsamında Dışişleri Bakanlığı yayımlanan ilanlara göre Düsseldorf Başkonsolosluğu Türkiye vatandaşı olmak şartı ile 1 sözleşmeli sekreter alımı yapıyor.

Başvuru Şartları

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, 41 yaşını doldurmamış olmak, en az lise mezunu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak şartları aranıyor.

Kişilerin daha önce ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi yüz kızartıcı ve devlet güvenliğine karşı suçlar işlememiş olmak, erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Görevini yapmasına sağlık durumunda engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe dillerini bilmek, bilgisayar ve daktilo iyi derecede kullanabilmek şartlara sahip adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru İçin Gereken Belgeler

Detaylı imzalı fotoğraflı özgeçmiş, Türk pasaportu aslı veya fotokopisi, nüfus cüzdanı, mezuniyet belgesi askerlik durum belgesi, son atlı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf. Bu belgelere sahip adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Gereken belgelere sahip ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurular 9 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 23 Ekim 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

Başvurular Başkonsolosluk Willstätterstr. 9, 40549 Düsseldorf adresine şahsen gidilip veya posta yoluyla yapılabileceklerdir. Başka şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.