Dışişleri Bakanlığı Almanya Sözleşmeli Personel Alımı! En Az Lise

Dışişleri Bakanlığı Almanya Sözleşmeli Personel Alımı! En Az Lise

Dışişleri Bakanlığı'na Resmi Gazete aracılığı ile güncel ilan yayımlandı. Yayımlanmış olan ilana göre Almanya Frankfurt Başkonsolosluğu bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. En az lise mezunlarından alım olacaktır.

Bakanlık İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Almanya Frankfurt Başkonsolosluğu bünyesinde sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. KPSS şartı olmadan yapılacak olan alım ilanı için Türk uyruklu vatandaşlardan müracaatların kabul edileceği, aynı zamanda ikamet şartının aranmadığı ve 81 şehirden müracaatların kabul edileceği açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunulmuştur.

Personel Alımı Başvuru Şartları

En az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylardan yapılacak olan adam ilanı için önlisans ve lisans mezunlarının da şartları sağlaması halinde başvurularını kabul edileceği açıklanmıştır.

İlanın yayın tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olan herkesten müracaatlar kabul edilecektir. Aynı zamanda kadın ve erkek adayları da müracaatta bulunabilir.

Yayımlanan güncel müracaat kılavuzuna göre işe alınacak olan personeller sözleşmeli sekreter kadrosunda işe alınacak olup 2 personel alımı yapılacaktır.

Adayların çok iyi derecede Almanca ve Türkçe biliyor olması istenmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan alım yapılacaktır.

Erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması istenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmıyor olmanız, emekli olmamanız veya emekliliğe hak kazanmamış olmanız istenmektedir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Dışişleri Bakanlığı tarafından güncel olarak yayınlanmış olan ilan için başvurular 3 Kasım 2023 tarih itibari ile başlamıştır. Adaylar için son başvuru tarihi ise 19 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Başvuru sırasında; özgeçmiş belgesi, pasaport, 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık, fotoğraf, diploma ve erkek adaylar için askerlik durum belgesi istenmektedir. Adaylar başvurularını isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.