Dışişleri Bakanlığı 81 Şehirden Personel Alım İlanı! 42 Bin TL Maaş

Dışişleri Bakanlığı 81 Şehirden Personel Alım İlanı! 42 Bin TL Maaş

Dışişleri Bakanlığı, kamu ilan resmi internet sitesi aracılığı ile yayımlamış olduğu ilana göre 81 şehirden personel alımı yapacağını açıkladı. Ortalama 42 bin TL maaş ile yapılacak olan alım ilanı için en az lise mezunu adaylardan müracaatlar alınacak.

Bakanlık İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Lise, önlisans ve lisans mezunlarında başvuruların kabul edileceği ilan için KPSS şartının aranmadığı belirtildi. Yapılacak olan alım ilanına göre işe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan sözlü, yazılı ve uygulamalı sınav sonucuna göre belirlenecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunuldu.

Kamu Personel Alımı Müracaat Kriterleri

Kurum tarafından sınavın yapıldığı tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmanız şartı aranmaktadır. En az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmak kaydıyla yabancı okullardan da mezun olmuş olan adaylardan yapılacak olan alım ilanı için kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmanız istenmektedir.

Adayların her türlü iklim koşullarında görev yapmasına engel bir durumunun bulunmaması ve çok iyi derecede Macarca ve Türkçe dil bilgisine hâkim olmasını istemektedir.

Aktif bir şekilde bilgisayar kullanabilen ve Microsoft Office programlarını kullanabilen adaylardan alım yapılacaktır.

İşe Alım Sınavları

Kamu kurumu tarafından yapılan güncel açıklamaya göre, yazılı sınav, 20 Kasım 2023 tarihinde pazartesi günü gerçekleşecektir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 27 Kasım 2023 Pazartesi günü sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına katılacaklardır. Yapılacak olan 3 sınavda da istenilen başarıyı sağlayan adayların işe alım süreci başlayacaktır.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 20 Ekim 2023 tarih itibari ile başlamıştır. Adaylar için son başvuru tarihi 6 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi aracılığıyla online yapabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum