Dışişleri Bakanlığı 32 Bin TL Maaşla Tecrübeli Tecrübesiz Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı 32 Bin TL Maaşla Tecrübeli Tecrübesiz Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafından 17 Ekim 2023 tarihi itibariyle yayımlanmış olan ilana göre tecrübeli ve tecrübesiz personel alımı yapılacaktır. KPSS şart olmadan yapılacak olan personel alım ilanı için işe alınacak olan personele ortalama 32 bin TL maaşla.

Personel Alımı İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda personel alım ilanı yayımladı. Deventer Başkonsolosluğu bünyesinde istihdam edilmek üzere tecrübeli ve tecrübesiz personel alımı yapılacaktır. İşe alınacak olan personeller sözleşmeli sekreter unvanında istihdam edilecektir. 81 şehirden şartları sağlayan adaylardan kabul edilecek alım ilanı için KPSS’siz personel alım yapılacağı açıklanmıştır. Konuya ilişkin detayları kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak haberimizin detaylarında verdik.

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından yayımlanmış olan ilana göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylardan alım yapılacaktır. Aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmak kaydıyla yabancı okullardan mezun olan adaylar da başvuru sürecine katılabileceklerdir.

İşe alınacak olan personeller yapılacak olan mülakat sınavına göre belirlenecektir. Yazılı sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe dil bilgisine hâkim olmanız istenmektedir.

Sınav Duyurusu

Güncel olarak yayınlanmış olan kılavuz incelendiğinde, kurum tarafından yazılı, sözlü ve uygulamalı olmak üzere 3 aşamalı sınav yapılacaktır. Yazılı sınav 17 Kasım 2023 tarihinde Konsolosluk binasında gerçekleşecek olup, yazılı sınavda istenilen başarıyı gösteren adaylar sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına 24 Kasım 2023 tarihinde katılacaklardır. Sınavda başarılı olan adayların işe alım süreci gerçekleşecektir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 17 Ekim 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. Son başvuru tarihi ise 3 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Yukarıda verilmiş olan şartları sağlayan adaylar başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) aracılığı ile çevrim içi olarak yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.