Devlet Tiyatroları memur ve kamu personeli hangi şartlarda yapıyor

Devlet Tiyatroları memur ve kamu personeli hangi şartlarda yapıyor

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü memur ve kamu personeli alımı olarak nasıl ilana çıkıyor. VHKİ, sanatçı ve teknik personel gibi hangi unvanlarda personel alımları yapılmaktadır? Adaylarda aranan özel genel şartlar ve süreçleri nasıl olur?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü memur ve kamu personeli alımı hangi şartlarda yapıyor. Sanatçı (aktör-aktrist), dekoratör, kostüm kreatörü, sahne ışıkçısı, sahne terzisi, atölye ressamı, sahne makinisti, aksesuarcı, kartonpiyer, sahne marangozu, sahne mekanikçisi, sahne amiri, sahne kunduracısı, teknik personel, memur, VHKİ, hizmetli, güvenlik görevlisi, büro görevlisi gibi unvanlarda alımlar yapmaktadır.

Adaylarda aranan şartları ve diğer tüm hususlar şöyle;

DTGM personel alımları için adaylardan öncelikle T.C. vatandaşı olması, 18 yaşından büyük olması, kesinleşmiş hapis cezasının bulunmaması, askerlikle ilişiği bulunmaması ve engelinin bulunmaması gibi genel özellikler istenmektedir.

Genel şartların yanı sıra özel şartlar da unvana göre istenmektedir. Sanatçı unvanı için oyunculuk lisans mezunu olması, dekoratör ve kostüm kreatörü için sahne ve sanat eğitimi lisans mezunu olması, sahne amiri için tiyatro lisans veya önlisans mezunu olması, sahne ışıkçısı, sahne mekanikçisi, sahne marangozu, sahne kunduracısı ve sahne terzisi unvanları için meslek yüksek okullarının ilgili önlisans bölümlerinden mezun olması, atölye ressamı unvanı için en az lise mezunu olması, sahne makinisti, aksesuarcı veya kartonpiyer unvanları için en az ilkokul mezunu olması gibi özel şartlar istenmektedir.

Genel ve özel şartları taşıyan adaylar mezuniyet belgesi, kimlik fotokopisi, iş talep formu ve adli sicil kaydı ile birlikte ilanda belirtilen e-posta adresine e-mail göndererek başvurularını yapmaktadırlar. Kurum tarafından adaylara bildirilen e-postaya sınava giriş belgeleri gönderilmektedir. Daha sonra sanatçı adaylarına uygulamalı sınav yapılmaktadır. Diğer unvanlara ise uygulamalı ve/veya sözlü sınav yapılarak seçimleri tamamlanmaktadır.

Bunların dışında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından memur statüsünde atama yapılacağı takdirde genel olarak KPSS puanına göre merkezi atama yöntemiyle personel alımları yapılmaktadır. Yine kurum tarafından işçi ihtiyacı olması durumunda İŞKUR aracılığıyla duyuru ve başvurular alınarak kura veya sözlü sınav sonucu işçi alımları da yapılabilmektedir.

Tüm kurum alımlarına anlık ulaşmak için ücretsiz cep uygulamamızı aşağıda indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.