Devlet Memur Alımı! Sağlık Bakanlığı Merkez Büro Personeli Alımı

Devlet Memur Alımı! Sağlık Bakanlığı Merkez Büro Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatına yerleştirmek üzere büro personeli alımı, kameraman, programcı ve grafiker alımı yapacak. Devlet memur alımı ilanına başvuruları başladı. Ankara merkezde çalışacak kişiler için başvuru şekli ve kılavuzunu sunduk.

Sağlık Bakanlığı Büro Personeli Alımı İlanları

Devlet memur alımı ilanları kapsamında Resmi Gazete 20 Kasım 2020 tarihinde yayınlandı. İlana göre kameraman, grafiker, programcı ve büro personeli alımı yapılacak. Kılavuzda sunulan tüm şartları inceleniz önem arz ediyor. Kamupersonelialim.com sitesi olarak sizlere sunduk.

Kamu Personel Alımı Özel Şartları

Büro Personeli pozisyonuna başvurabilmek için;

Bilgisayar Teknolojisi Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak.

Kameraman pozisyonuna başvurabilmek için;

Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV-Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon, Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf veya Sinema-TV-Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak.

Kamu ya da özel sektördeki ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslarda kameraman ve/veya kameraman yardımcısı (Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından tanımlanmış olan Türk Meslekler Sözlüğü’nde yer alan meslek kodlarından belirlenecektir.) olarak en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek.

Diğer Teknik Hizmet Personeli (Grafiker) pozisyonuna başvurabilmek için;

Grafik, Grafik Sanatlar, Fotoğraf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak.

Programcı pozisyonuna başvurabilmek için;

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarının birinden mezun olmak.

En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Devlet Personel Alımı Genel Başvuru Şartları

18 yaşını tamamlamış olmak.

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğmuş olanlar).

Devlet Memuru Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını dijital ortamda 20 - 24 Kasım 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr üzerinden alınacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.