Denetim Kurumu Denetçi Alımı Sınav Şekli Açıklandı

Denetim Kurumu Denetçi Alımı Sınav Şekli Açıklandı

Kamu Gözetimi Muhasebe Ve Denetim Standartları Kurumuna bünyesinde istihdam edilmek üzere sınav ile bağımsız denetçi alımı yapıyor. Bağımsız denetçi alımı için başvuru tarihleri ve sınav başvuru tarihleri belirlendi.

Kamu Gözetimi Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapıyor yayımlanan personel alımı ilanına göre kurum sınav ile bağımsız denetçi alımı yapacak bağımsız denetçi adayı belirleme sınavı ilanı ve başvuru tarihleri yayınlandı.

Kurum Personel Alımı Sınav Başvuru Şartları;

Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal
bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.

Sınavda başarılı sayılmak için sınav konularının her birinden yüz puan üzerinden en az altmış puan alınması tüm sınav konularından alınan notların aritmetik ortalamasının da en az yetmiş puan olması gerekmektedir.

Personel Alımı Müracaat Süreçleri

Kamu Gözetimi Kurumu personel alımı sınav müracaatları 13 Eylül 2022'de tarihinde başlamış olup 26 Eylül 2022 tarihinde 23.59'da sona erecektir. Başvurular elektronik ortamda https://www.kgk.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurması suretiyle yapılacaktır.

Sınav sonuçları Kamu gözetimi muhasebe ve denetim standartları kurumunun resmi internet sayfası üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.