Danıştay Sözleşmeli Memur Alımı Hangi Şartlarda Yapıyor?

Danıştay Sözleşmeli Memur Alımı Hangi Şartlarda Yapıyor?

Danıştay sözleşmeli memur alımı başvuru şartları birçok aday tarafından merak edilmektedir. Planlanan memur alımları için kurum bazı koşullar öne sürmektedir.

İstihdamı yapılması hedeflenen Danıştay sözleşmeli memur alımları yapılmaktadır. Personel alımı olacak kadrolar kurum tarafından açıklanmıştır. Çok sayıda kadro için açıkların giderilmesi hedeflenmektedir.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Olacak?

Danıştay sözleşmeli memur alımı yapılacak kadrolar başvuru kriterlerinde de belirleyici olmaktadır:

• Bilgisayar teknisyeni/ 70 puan ve üzeri,

• Zabıt katibi/70 puan ve üzeri,

• İnşaat teknisyeni/70 puan üzeri,

• Mübaşir/70 puan üzeri,

• Programcı 70 puan üzeri,

• Şoför -en az 60 puan,

• Hizmetli- en az 60 puan,

• Garson- en az 60 puan,

• Bulaşıkçı kadrolarında işlem olması beklenmektedir.

Danıştay Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Şartları Neler?

Danıştay sözleşmeli personel alımı başvurularında KPSS koşulu aranmaktadır. Başvuru yapacak adayların KPSS3 ve KPSS4 puanları uygunlukları ile tercihlerini yapmaları hedeflenmektedir.

İlk defa devlet memurluğuna atanacak olan kişiler için 35 yaşını bitirmemiş olmak, tarih olarak sınavın yapılacağı yılın son günü dikkate alınmaktadır.

KPSS puanında 2020 senesinde geçerli olmak üzere 70 ve kadroya göre 60 taban puanlarını karşılamak gerekmektedir. Danıştay personeli alımlarında lisans mezunları için KPSSP3 ön lisans için de KPSSP94 puan türüne bakılmaktadır.

Başvuru yapacak adaylarda güvenlik soruşturmasında sorun çıkmaması gerekmektedir. Arşiv araştırmasında da olumlu sonuç beklenmektedir.

Danıştay Personel Alımı Başvurusu Yapılışı

Yeni dönemdeki Danıştay memur alımı için ÖSYM veya CİMKO adresindeki form bilgileri düzenlenmektedir. Başvuru süresini geçiren adayların başvuruları kurum tarafından kabul edilmemektedir. İlan başvuru sürecinde form bilgilerinizin doğru eksiksiz ve güncel şekilde doldurulması gerekmektedir. İlan ve kılavuz üzerinde belirtilen bilgilerin tutarlılığına önem verilmesi gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.