Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına 15 Kamu Memur Alım İlanı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına 15 Kamu Memur Alım İlanı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı kamu memur alımı yapacağını açıkladı. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak olan alım ilanı, için adaylar, genel idare hizmetleri sınıfında istihdam edilecektir. Sürece dair detaylar haberimizde verilmiştir.

Kamu Memur Alım İlanı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 4 farklı alanda kamu memur alımı yapacağını açıkladı. İkamet şartı olmadan 81 vilayetten kabul edilecek olan alım ilanı için; 4 kişi iktisat, 4 kişi kamu yönetimi, 4 kişi maliye ve 3 kişi uluslararası ilişkiler alanından mezun olan adaylardan alınacaktır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları haberimizde verilmiştir.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Koşulları

Adayların iktisat, kamu yönetimi, maliye veya uluslararası ilişkiler alanında lisans düzeyinde mezun olması gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan alım yapılacağı açıklanmıştır. İlanın yayın tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

KPSS Şartı Var

2022 veya 2023 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından iktisat alanı için P - 14, P - 15 veya P - 16 kamu yönetimi alanı için P – 29, P - 30 veya P - 31 maliye alanı için P - 19, P - 20 veya P - 21 uluslararası ilişkiler alanı için P - 34, P - 35 veya P - 36 puan türlerinde adayların en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

İşe alınacak olan personeller kurum tarafından belirlenecek olan mülakat sınav sonucuna göre gerçekleşecektir. Mülakata katılacak olan adaylar ise KPSS puan sıralamasına göre belirlenecektir.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu kurumun merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için başvurular 3 Kasım 2023 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlanmıştır. Son başvuru tarihi ise 17 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını https://www.sbb.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.