Çevre Bakanlığı KPSS’siz 170 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Çevre Bakanlığı KPSS’siz 170 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Çevre Bakanlığı KPSS’siz 170 kamu personeli alımı yapıyor. Alımı yapılacaklarda aranan şartlar neler? Kimler Bakanlık ilanına başvuru yapabilir? Başvuru tarikleri ve şekli nasıl olacağı detayları yazımızda

Çevre Bakanlığı KPSS’siz 170 Kamu Personeli Alımı Detayları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere kamu personeli alımı yapıyor. İlana göre farklı şehirlerde olmak üzere farklı unvanlarda 170 personel alımı yapıyor. Başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı istenmediği belirtilmiştir.

Çevre ve şehircilik Bakanlığı İstanbul, İzmir, Ankara, Edirne, Diyarbakır, Kocaeli, Konya olmak üzere farklı şehirlerde personel alımı yapıyor. İlana göre 51 İnşaat mühendisi, 32 Harita Mühendisi, 7 makine mühendisi, 8 elektrik elektronik mühendisi, 2 bilgisayar mühendisi, 2 jeoloji mühendisi, 11 mimar, 11 şehir plancısı, 17 avukat ve 13 uzman alımı ile beraber toplam 170 personel alımı yapıyor.

170 Unvan Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir

Uzman alımı için ise işletme, iktisat, maliye, ekonomi ve finans, bankacılık ve finans, bankacılık ve finansman, uluslararası finans, bankacılık. Bankacılık ve sigortacılık, finans matematiği, finans mühendisliği, işletme mühendisliği, muhasebe ve finansman, muhasebe ve finans yönetimi, uluslar arası finans, uluslar arası finans ve bankacılık, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finansman, uluslar arası ticaret ve lojistik, uluslar arası ilişkiler bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Bu belirtilen unvanlarda başvuru yapacak adayların İnşaat Mühendisi olarak başvuru yapacak adayların inşaat mühendisliği bolümü, harita mühendisi alımı içim jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, jeodezi ve haritacılık. Harita mühendisliği, geomatik mühendisliği, bölümü, makine mühendisi için makine mühendisliği bölümü, bilgisayar mühendisi alımı için bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği bölümü mezunu olması gerekiyor.

Kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü, jeoloji mühendisi alımı için jeoloji mühendisliği ya da hidrojeoloji mühendisliği bölümü, mimar alımı için mimarlık bölümü mezunu, şehir plancısı alımı için şehir ve bölge planlama bölümü olması gerekiyor.

Avukat alımı için Türkiye’deki veya denkliği yök tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Nasıl Yapılır?

Başvurular 13 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup 31 Aralık 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular e- devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum