Çankaya Belediyesi Lise Önlisans Lisans 80 Zabıta Memuru Alımı

Çankaya Belediyesi Lise Önlisans Lisans 80 Zabıta Memuru Alımı

Çankaya Belediye Başkanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı ilan edildi. Kamu ilan sayfasında belirtilen ilana göre lise, önlisans ve lisans mezunu zabıta memuru alımı yapacak. Detaylar haberimizde…

Zabıta memuru alımı ilanı Ankara Çankaya Belediyesi tarafından hem resmi gazete üzerinden hem de kamu ilan sayfaları üzerinden ilana çıkarılmıştı.

Başvuru yapacak adaylar için başvuru kılavuzları yayınlandı. Lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuruda alımı yapılacak unvanlar olarak 80 zabıta alımı (kamu personeli alımı) belirtildi.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 13 Eylül 2021 tarihi itibari alınacağı kurum tarafından belirtilirken en geç müracaatların 17 Eylül 2021 tarihinde sona erecektir.

Başvurular boy ve kilo ölçümü sebebi ile Çankaya Belediye Başkanlığı adresine müracaatlar sadece şahsen yapıla çaktır. Şahsen dışı olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Özel Müracaat Koşulları

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması şartları aranıyor.

Özel şartlar arasında daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, KPSS en az 75 puan almış olma şartları aranmaktadır.

Genel Müracaat Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmama, Türk ceza kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen suçlarından mahkum olmama, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan kişiler ilana başvuru yapa bilecektir.

Ek olarak görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması, unvanın gerektirdiği bölümlerden mezun olma, 2020 yılı KPSS puan şartlarını taşıma şartları aranmaktadır.

Sınavın Yeri, Zamanı ve Konuları

Sözlü ve Uygulamalı Sınav 04-15 Ekim 2021 tarihleri arasında (Cumartesi-Pazar günleri hariç) Şehit Gönenç Caddesi No:20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binasında yapılacaktır. Sınavlar saat:09.00’da başlayacaktır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav, aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir. Sınava girmeye hak kazandığı halde, ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan ve/veya mazeretine binaen katılamayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Sözlü Sınav;

a) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

b) Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,

c) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

ç) Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat konularını kapsar.

Uygulamalı sınav; kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.