Çanakkale Üniversitesi 83 Hemşire, Sağlık Teknikeri, Eczacı ve Biyolog alımı

Çanakkale Üniversitesi 83 Hemşire, Sağlık Teknikeri, Eczacı ve Biyolog alımı

Çanakkale Üniversitesi Rektörlüğü 83 sağlık personeli alımı Resmi Gazetede yayımlanan ilanda 19 Nisan 2021 tarihine kadar başvurular devam ediyor. Kamuya yapılacak bu alım için şartlar, başvuru süreci ve diğer detaylar haberimizde…

Kamuya sağlık personeli alımı 83 kişi hemşire, sağlık teknikeri, eczacı ve biyolog unvanlarında alım yapılacak. Çanakkale Üniversitesi tarafından 76 kadroluk hemşire, 5 kadroluk sağlık teknikeri, 1 kadroluk biyolog ve 1 kadroluk eczacı alımının şartları yine her bir unvanın da içerisinde ayrı ayrı istenmektedir.

40 kişi alım için hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir bölüm mezunu olması gerekmektedir.

13 kadroluk hemşirelik unvanına başvuracak adayların hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir bölüm mezunu olması, ayrıca bunun yanı sıra onaylı yoğun bakım hemşireliği sertifikasına sahip olması ve en az 1 yıl yoğun bakım ünitesinde hemşire olarak çalışmış olması gerekmektedir.

15 kadroda hemşirelik unvanına başvuracak adayların hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir bölüm mezunu olması, ayrıca en az bir yıl mesleki deneyiminin bulunması ve bunu belgelendirmesi gerekmektedir.

1 kadroluk hemşirelik lise (ortaöğretim kurumu) mezunu olması, ayrıca en az 15 yıl mesleki tecrübesinin olması ve en az 10 yıl ameliyathane hemşiresi olarak görev yapmış olması şartları aranmaktadır.

1 kadroluk hemşire için başvuracak adayların lise hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir ortaöğretim kurumu mezunu olması, ayrıca en az 12 yıl mesleki tecrübesinin olması ve en az 6 yıl kardiyoloji hemşiresi olarak görev yapmış olması şartları aranmaktadır.

1 kişi hemşire alımı ortaöğretim (lise veya dengi) hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir ortaöğretim kurumu mezunu olması, ayrıca en az 3 yıl koroner yoğun bakımda hemşire olarak çalışmış olması şartları aranmaktadır.

1 kişi hemşire ortaöğretim (lise veya dengi) hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir ortaöğretim kurumu mezunu olması, ayrıca en az 1 yıl mesleki tecrübesinin bulunması şartları aranmaktadır.

1 kişi hemşire ortaöğretim (lise veya dengi) hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir ortaöğretim kurumu mezunu olması, ayrıca onaylı hasta ve yaşlı refakatçisi belgesine sahip olması ve en az 5 yıl mesleki tecrübesinin olması şartları aranmaktadır.

1 kişi hemşirelik unvanına başvuracak adaylar ortaöğretim (lise veya dengi) hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir ortaöğretim kurumu mezunu olması, ayrıca Neonatal Resüsitasyon programı uygulayıcısı sertifikasına sahip olması ve en az 4 yıl mesleki tecrübesinin olması şartları aranmaktadır.

2 kadroluk hemşirelik unvanına başvuracak adayların ortaöğretim (lise veya dengi) hemşirelik bölümü veya hemşirelik bölümüne denk bir ortaöğretim kurumu mezunu olması, ayrıca TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17024 standardı eğitimi belgesine sahip olması ve en az 2-8 yıl mesleki tecrübesinin olması şartları aranmaktadır.

1 kişi eczacı unvanına başvuracak aday Eczacılık bölümünden mezun olması ve en az 1 yıllık mesleki tecrübesinin bulunması şartları aranmaktadır. Eczacı unvanındaki alım için KPSS şartı yoktur.

1 kişi Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji bölümlerinin birinden mezun olması ve ayrıca TÜRKAK Ölçümlerin İzlenebilirliği ve Ölçüm Belirsizliği Eğitimi Belgesine sahip olması şartları aranmaktadır. 

1 kişi Elektronörofizyoloji önlisans bölümünden mezun olması ve ayrıca TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17024 Uygunluk Değerlendirmesi-Personel Belgelendirmesi Yapan Kuruluşlar için Genel Şartlar Standardı Eğitimi ve TÜRKAK Ölçümlerin İzlenebilirliği ve Ölçüm Belirsizliği (Deney Laboratuvarlar için) Eğitimleri Belgelerine sahip olması şartları aranmaktadır.

1 kişi Anestezi veya Anestezi Teknikerliği bölümlerinden birinden mezun olması, ayrıca TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17024 Standardı Eğitimi Belgesine sahip olması şartları aranmaktadır.

1 kişi Anestezi veya Anestezi Teknikerliği bölümlerinden birinden mezun olması, ayrıca TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17025:2017'ye ait İç Denetçi Eğitimi belgesine sahip olması ve en az 4 yıl mesleki tecrübesinin olması şartları aranmaktadır.

1 kişi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi önlisans bölümünden mezun olması, ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği Yetki belgesine ve TÜRKAK Validasyon Eğitimi belgesine sahip olması şartları aranmaktadır.

1 kişi Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, ilk ve Acil Yardım önlisans bölümlerinden birinden mezun olması, Sağlık Bakanlığı onaylı Transport Ventilatör, Defibrilatör, Monitör ve E.K.G. Cihazı eğitim sertifikalarına sahip olması ve en az 3 yıl Ambulans mesleki tecrübesinin olması şartları aranmaktadır.

Adayların KPSS sınavında almış olduğu puanlardan; Lisans için P3, Önlisans için P93 ve Ortaöğretim için P94 puanları esas alınacaktır. Tüm unvanlar için başvuruda bulunacak adaylardan son olarak nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun olmaması, emeklilik veya yaşlı aylığı alıyor olmaması ve sözleşmeli olarak başka bir kurumda çalışmıyor olması veya sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az 1 yıl geçmiş olması şartları da aranmaktadır.

Başvuru süreci:

Kamuya hemşire, sağlık teknikeri, eczacı ve biyolog unvanlarında yapılacak bu alım ilanı için adaylar 5 Nisan 2021 tarihinden itibaren 19 Nisan 2021 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylardan istenen belgelerin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin resmi internet sitesi üzerinden yüklenmesiyle başvuru süreci tamamlanacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ilanda ayrıca belirtilmiştir.

Eczacılık unvanı için başvuruda bulunacak adaylardan KPSS şartı istenmediği için adaylar arasında sözlü mülakat yapılacağı ve bu ilana ilişkin duyurular kurumun resmi sitesinden yapılacağı için adayların ayrıca takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.