Bursa Uludağ Üniversite Hastanesi KPSS’siz ve KPSS’li 32 Personel Alım

Bursa Uludağ Üniversite Hastanesi KPSS’siz ve KPSS’li 32 Personel Alım

Resmi Gazete ilanı! Bursa Uludağ Üniversite Hastanesi 32 kamu personeli alımı ilanı yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. Kurum başvuruları KPSS’siz ve KPSS’li olarak kabul edecek. Hastane personel alımı kılavuzu sunuldu.

Bursa Uludağ Üniversite Hastanesi 32 Kamu Personeli Alımı

Resmi Gazete ilanına göre hastane personeli alımı KPSS’siz ve KPSS’li olarak yapacak. Kurum başvuruları yayınlanması ile başladı. Kamu ilanları başvurusu yapacaklar kılavuzu incelemeden işlem yapmasın.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar başvurularını Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi İnsan Kaynakları Birimi'ne şahsen yapılacaktır. Başvurular 28 Kasım 2023 tarihinde başlamış olup 12 Aralık 2023 tarihi bitiminde sona erecektir.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı, ebe, hemşire ve tekniker alımları yapılacak.

Kamu Memur Alımı Genel Şartları

Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak (Koruma ve Güvenlik Görevlisi hariç).

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek durumu bulunmamak.

Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir emeklilik veya yaşlılık aylığı alıyor olmamak.

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Kanunun 4.maddesinin B fırkası uyarınca sözleşmeli statüde çalışıyor olmamak.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca 1 sayılı Cetvelde Sınav Şartı Aranmaksızın Hizmete Alınacak Sözleşmeli Personel unvanı arasında bulunduğundan Eczacılar için KPSS puan şartı aranmamaktadır. Başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans diploması puan üstünlüğü (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirtilen 4'lük sistemdeki notların 100'lük sisteme çevrilerek sıralama yapılacaktır.) ile alınacaktır.

Diploma puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, mezuniyet tarihlerinin de eşit olması halinde doğum tarihine göre yaşça küçük olan adaya öncelik tanınacaktır.

Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un 2. 3 ve 4'üncü maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak (Eczacılar hariç). (Önlisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

Başvurulacak unvanın aranılan niteliklerini sağlamak.

Kamu görevinden herhangi bir nedenden dolayı ihraç edilenlerin başvuruları alınmayacaktır.

Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.