BDDK En Az Lise Mezunu Açıktan Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

BDDK En Az Lise Mezunu Açıktan Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

BDDK en az lise mezunları arasından açıktan yeni personel alımı için başvuru işlemleri devam ediyor. BDDK personel alımı için açıklanan boş kadrolar için başvuru şartlarının açıklamaları neler? BDDK personelleri giriş sınavı ile mi alınacak?

BDDK olarak da bilinen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve açıktan en az lise mezunu adaylar arasından seçilecek yeni personel alımı için başvurular devam ediyor. Başvuru sürecinden haberdar olmak isteyen personel adayları için yayınlıyoruz.

BDDK En Az Lise Mezunu 9 Memur Alımı Açıklanan Boş Kadroları

BDDK en az lise mezunu 9 memur alımı için boş kadrolar şu şekilde açıklandı;

En Az Lise mezunu adaylar arasından 3 kişi Şoför, Önlisans mezunu adaylar arasından 3 sekreter, Lisans mezunu 3 Memur alımı açıktan alınacak.

BDDK tarafından yapılan açıklamada personellerin seçimi için adayların 2020 yılında düzenlenen kamu personeli seçme sınavı esas alınarak yerleştirme yapılacak.

Şoför personel alımı adayları için KPSS P3, KPSS P93, KPSS P94 puanlarının en az 70 olması ve 08 Aralık 2021 tarihi ile adayların B sınıfı ehliyetine 5 yıldır sahip olması,

Sekreter (Büro Görevlisi) 3 kişi adaylarının büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, sekreterlik, ofis teknolojileri ve yönetimi, büro hizmetleri ve yönetici asistanlığı veya hukuk büro yönetimi ve sekreterliği ön lisans mezunu olmaları, KPSS P93 puanı en az 70 olması,

Düz Memur alımı olarak yapılacak 3 kişi alımında adayların siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme lisans mezunu olmaları, KPSS P3 puanları en az 70 olan adaylar arasından seçilecekler.

BDDK Devlet Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

BDDK devlet personel alımı için açıklanan özel şartları ve başvuru kılavuzunda belirtilen genel şartları taşıyan adayların 08 Aralık 2021 tarihi son gündür.

Başvuru işlemleri e devlet üzerinden BDDK kariyer kapısı kamu işe alım ve kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” üzerinden başvuru işlemleri yapılabilecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.