Bakanlık KPSS’siz Memur Alımı Yapacak (Dışişleri Bakanlığı)

Bakanlık KPSS’siz Memur Alımı Yapacak (Dışişleri Bakanlığı)

Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilik için lise mezunu personel alımı yapacak. Bu alımda KPSS şartı aranmayacak ve Türk uyruklu adaylar arasından seçim yapılacak. İlanla ilgili detaylar haberde yer alıyor. İşte detaylar..

Müjde! Bakanlık KPSS’siz Memur Alımı İlan Duyurusu

Kamuya personel alımları devam ederken, bir memur alım haberi de Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Dışişleri Bakanlığı yeni memur personel alımı ilanı yayımlandı. Bakanlık, Kenya'daki Nairobi Büyükelçiliği'nde görevlendirilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu alım, Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamayı hedeflemektedir.

Alımın kontenjan bilgisi şu şekildedir: Nairobi Büyükelçiliği bünyesine, Türk uyruklu adaylar arasından sözleşmeli sekreter alımı yapılacak. Alımlar sınavla belirlenecektir. Adaylar, sınav masrafları ve vize yol ücreti gibi harcamaları kendileri karşılayacaktır.

Başvuru şartları ise şunlardır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya askerlikle ilgisi olmamak.

bakanlik-kpsssiz-memur-alimi-yapacak.jpg

KPSS şartı yok

Özellikle belirtmek gerekir ki, Dışişleri Bakanlığı memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmayacaktır. Dışişleri Bakanlığı, söz konusu sekreter alımını diğer özel niteliklere göre değerlendirecektir.

Özel Şartlar Neler?

Kontenjan özel şartları ise şunlardır: Sınav tarihine kadar 41 yaşını doldurmamış olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, İngilizce ve Türkçe dillerini çok iyi derecede bilmek, bilgisayar kullanma yeteneğine sahip olmak.

Başvurular çevrimiçi

Başvurular, 9 Haziran 2023 tarihinde başlamış olup en geç 26 Haziran 2023 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda, e-devlet kariyer kapısı adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru adresi : https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

Dışişleri Bakanlığı, KPSS'siz memur alımı, lise memur alımı, son dakika kamu personeli alımı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.