Avrupa Birliği İşleri Kamuya 7 Memur Alımı Kılavuzu Yayınlandı

Avrupa Birliği İşleri Kamuya 7 Memur Alımı Kılavuzu Yayınlandı

Resmi Gazete 21 Şubat 2024 tarihli ilanına göre Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı kamuya 1 memur alımı kılavuzunu yayınladı. Kurum ilanına başvuru yapan ve başvurusu kabul edilenlere yazılı sınav uygulaması yapılacak.

Avrupa Birliği Başkanlığı Kamuya 7 Memur Alımı Yayınladı!

Dışişleri Bakanlığı Resmi Gazete ilanına göre yazılı sınavla kadrolu personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakanlık ilanları kapsamında yapılacak sınav şekli, şartları ve tarihlerini adayların erişimine açtı. Başvuru yapacaklar için tarih aralığı paylaşıldı.

Kamu İlanları Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar 11 Mart 2024 – 25 Mart 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “Avrupa Birliği Başkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden elektronik ortamda alınacaktır. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

En az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler ile fakültelerin Avrupa Birliği bölümü ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olmak.

Sınavın yapılacağı yılın ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2024) itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1989 ve sonrası doğanlar).

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) Tablo-I’de belirtilen KPSS puan türlerinin herhangi birinden asgari 80 puanı almış olmak ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 70 kişi içerisinde yer almak (Son sıradaki adaylarla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir).

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak (Yabancı dil puan veya seviye değerlendirmeleri ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri tablosuna göre yapılacaktır.

Yabancı dil düzeyine ilişkin belgelerin geçerlilik süresi sınav başvurusunun son günü dikkate alınarak hesaplanır. Yabancı dil yeterliliğine ilişkin belgelerden, YDS belgesinin geçerlik süresi beş yıl, diğer belgelerin geçerlik süresi ise iki yıldır).

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.