AFAD Personel Alımı İçin Gerekenler Şartları Nedir?

AFAD Personel Alımı İçin Gerekenler Şartları Nedir?

AFAD personel alımı için neler ve hangi şartlar gerekiyor? Ancak hiçbirimiz olacak felaketleri bilemiyoruz. Bunun için Arama Kurtarma personeli olmak istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okumalısınız.

AFAD personeli olmak için gerekenleri sizlere anlatacağız. Ülkemiz ve dünya genelinde zamanını bilemediğimiz felaketler yaşayabiliyoruz. Bu yüzden dünya genelinde her ülkenin bir arama kurtarma ekibi bulunuyor. Özel lisanslara ve özel eğitimlere sahip kişiler sel, deprem, yangın ve tsunami gibi felaketlerde insanları kurtarmak için mücadele ediyor. Özellikle Türkiye'de yaşanabilir felaketler göz önüne alındığında bu mesleğe ilgi hızla artıyor.

AFAD personel alımı için neler gerekiyor?

AFAD personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin 30 yaşının altında olması gerekmektedir. Çünkü bu meslekte fiziksel güç ve dirayet oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra kilo ve boy endeksinin uyumlu olması gerekmektedir. Kilonuzun boyunuzdan en az 10 cm uzun olması gerekiyor. Dolayısı ile 80 kiloda olan birinin boyu 1.70 olmalıdır.

AFAD Alımları Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi AFAD alımları nasıl yapılır? sorusunu merak ediyor. Öncelikle başvuru yapacak adayların ilanları takip etmesi gerekiyor. İşe alımlar İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılıyor. Sözleşmeli personel ve sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyenleri alınıyor. Yukarıda belirttiğimiz üzere 30-35 yaşını geçmemiş kişiler ilana başvuru yapabilir.

AFAD Personel Alımı Şartları Nelerdir?

14/7/1965 tarihinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi A bendinde belirtilen unsurlara göre alım yapmaktadır.

T.C vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Askerlik açısından kişinin askerlik ile hiçbir şekilde ilgisinin olmaması.

Sınava başvuru tarihinin son günü itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Yukarıda belirttiğimiz üzere AFAD personeli başvuru şartlarına uygun olmanız gerekmektedir. Anlık olarak ilanları sunuyoruz

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum