Adalet Bakanlığı Komisyonu Kamu Personeli Alımı (Tercüman Mütercim)

Adalet Bakanlığı Komisyonu Kamu Personeli Alımı (Tercüman Mütercim)

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Resmi gazetede yayımlanan tercüman-mütercim ilanlarına göre Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı Personel Alımı yapıyor.

Resmi gazetede yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı en az ilkokul mezunu olmak şartı ile kamu personeli alımı yapıyor. alınacak kişiler tercüman ve mütercim olarak görev yapacak.

Başvuru Şartları;

Başvuru yapacak adaylar Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, fiil ehliyetine sahip olmak, en az ilkokul mezunu olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Başvuruda bulunacak erkek adayların askerliğini yapmış olması gerekmektedir. Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olmak, şartlarına sahip ise başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Başvuru için gereken belgeler;

Başvuru yapacak adaylar mezuniyet belgesi, nüfus kayıt örneği, ikametgâh belgesi, banka iban numarası şube adı, son 6 ayda çekilmiş vesikalık fotoğraf, askerlik durum belgesi, tercüman olmak istediği dil veya diller ile işaret diline ilişkin diploma isteniyor.

Ruhsatname, sertifika gibi belgelerin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği, böyle bir belgenin olmaması durumunda tercümanlık faaliyetini yerine getirecek derecede dil bildiğine dair belge veya beyan belgelerine sahip ise başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Başvuru Şekli ve tarihi;

Başvurular Amasya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına şahsen gidip başvurularını yapabileceklerdir. Başvurular 7 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 28 Ekim 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum