Adalet Bakanlığı CTE 626 Memur Alımı Hakkında Açıklama

Adalet Bakanlığı CTE 626 Memur Alımı Hakkında Açıklama

Adalet Bakanlığı Ceza ve Teklifleri Genel Müdürlüğü bünyesinde memur alım ilanı hakkında açıklama yapıldı. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılan 626 personel alım ilanına ilişkin detayları haberimizde sizler için sunduk.

Memur Alımı İş İlanları

Adalet Bakanlığı Ceza ve Teklifleri Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 626 memur alımı yapacağını açıkladı. 81 şehirden yapılacak olan alım ilanına göre 656 sayılı devlet memuru kanunları kapsamında istihdam edilmek üzere kamu memur alımı istihdamı sağlanacaktır. Kamupersonelialim.com ilan ekibi olarak gerekli olan detaylar haberimizde verilmiştir.

Personel Alımı İş İlan Detayları Unvanları

463 kişi Psikolog,

78 kişi Sosyal Çalışmacı,

2 kişi İnşaat Mühendisi,

4 kişi Gıda Mühendisi,

4 kişi Ziraat Mühendisi,

60 kişi Öğretmen,

3 kişi Fizyoterapist,

5 kişi Veteriner Hekim,

5 kişi Diyetisyen,

2 kişi Makine Mühendisi kadro ve unvanların da alım yapılacaktır.

Sözleşmeli Personel Alımı İş İlanı Başvuru Şartları Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmanız gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamın da olumlu sonuçlanmanız gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından yararlanmıyor olmanız gerekmektedir. Kadın ve erkek adaylardan alım yapılacak olup; erkek adayların askerlik görevlerini tamamlamış olması istenmektedir.

Sözlü sınav Açıklaması

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından 3 Temmuz 2023 – 5 Eylül 2023 tarihleri arasında sözlü sınav süreci tamamlanmıştır.

Konuya göre yapılan güncel açıklama:

“Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 15’inci maddesinde yer alan “Nihai başarı listesi, adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanması suretiyle düzenlenir…” hükmü doğrultusunda nihai başarı listeleri oluşturulmuştur. Adaylar sınav sonuçlarına aşağıda belirtilen sorgu panelinden T.C. Kimlik Numarası ile sorgulamak suretiyle öğrenebileceklerdir.”

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.